Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Olyan személyt, aki kiskorú...

Olyan személyt, aki kiskorú (7 éves) gyerekkel bemegy egy italboltba, és már ekkor ittas, miért szolgálják ki alkohollal?

Figyelt kérdés

Még ami fontos, hogy egy barátom is ott volt azon a helyen, aki kérte a kiszolgálót, hogy NE adjon alkoholt a már amúgy is ittas személynek, hiszen ott van vele a kiskorú gyerek is... de a kiszolgáló mégis kiszolgálta, kétszer is.


Tudom, hogy az ittas személy már nagykorú lévén, nem korlátozható.


DE a már ittas embert addig lehet kiszolgálni, amíg halálra nem issza magát?


2011. júl. 23. 22:17
1 2
 11/11 AB.ka válasza:

Sajnos ilyen esetben az ittas felnőtt és a pultos is veszélyeztetik a kiskorút. Ittasan és gyerekkel kiszolgálni?

Ezért is ugorhat a munkahelye! A rendőrök szondáztathatnak? Ha jegyzőkönyvet vennének fel, az illetőt talán megbüntetné a gyámügy. (Szabálysértés?) Főleg, ha szülő, vagy épp rá volt bízva a gyerek.

Én tapasztaltam már hasonlót. Sajnos senki nem hívott rendőrt. Örültem, hogy megtaláltam a 2 éves gyereket részeg apukával este 11-kor! (Baráti rendezvényre indultak délután, aztán eltűntek - autóval!) A gyerek anyját agyon is csapták volna, ha feljelentést mer tenni. Sőt! Még ráfogják, hogy ő is veszélyeztette a gyereket, miért nem talált rájuk hamarabb?

:-( Sajnos ilyenek is vannak. A rendőrségtől mire lehetne számítani?

2012. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!