Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 15 éves küldhetek levelet a...

15 éves küldhetek levelet a postán?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy van egy innen távol lakó barátom és pénteken lesz a szülinapja. szeretnék neki küldeni levelet, meg pénzt is(nagyon kevés pénzről van szó) és ennek mi a módja? úgy szeretném hogy borítékban legyen a levelem meg a pénz. mit kell ehhez először tennem? szüleimet ebbe nem akarom belevonni hadd lássák el tudom intézni egyedül is. szóval mi az első lépés? köszi
2011. júl. 26. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
uristen...szted mi a menete?? bemész a postára és elküldöd...nemkell külön szülői engedély...miért kellene??? csak erre a boritékban a pénz ügyre vigyázz mert nemtul biztonságos sztem...
2011. júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Végy egy borítékot, írjál bele papírra pár sort a barátodnak, tedd bele a pénzt (indigóval, ha tudod az, mi) vagy vastagabb papírt vagy 2 lapot használj). Ragaszd le és menj el a postára. Kérj ajánlott levél feladót, azt töltsd ki (a pénz miatt meg hogy biztosan megkapja) és elsőbbségivel add fel, akkor holnapra odaér és nagy lesz az öröm. Nem ördöngösség, menni fog!!
2011. júl. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Levelet bárki küldhet postán.

Először is fogj egy borítékot, címezd meg PONTOSAN, (név, cím, irányítószám, írd rá a feladót is. A levelet és a pénzt tedd bele, de lehetőleg úgy, hogy a pénz ne látszódjon át a borítékon, mert félő, hogy valaki (netán a postás)felbontja. Fémpénzt én nem tennék bele, inkább papírpénzt. Jól ragaszd le a borítékot!

Bemégy a postára, benyújtod a levelet az ablakon, és fizetsz kb. 150 -200 Ft-ot, ott a postás tesz rá bélyeget, és a posta továbbítja neked a leveledet.Ennyi.

A helyes címzésről és a levélfeladási díjról bővebb tájékoztatást a www.posta.hu oldalon olvashatsz.

2011. júl. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Az első válaszolónak! Szerinted honna kéne tudnia? Ha otthon sem csinálják, még soha sem látta. Amúgy meg minden számítógéppel csinálnak vagy sehogy...
2011. júl. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Édes Istenem!

Kérlek mondd, hogy nem komoly a kérdés!!!!

15 évesen nem tudod, hogy hogy kell feladni egy levelet????


Általános iskola másodikban már begyakoroltuk a boríték és levelezőlap címzést.


Jó ég!

Mire vagy kíváncsi, hogy hogy kell megcímezni egy borítékot?

A barátod címét tudod legalább, vagy azt, hogy hova kell ragasztani a bélyeget?

2011. júl. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Meg kell íratni a levelet, összehajtani, középre betenni az 500 Ft-ot. Megcímezni a borítékot, bele tenni a küldeményt.

És elvinni a postára, a postán ajánlási szelvényt kitölteni, kifizetni azt a kb. 350 Ft-ot amiért kézbesítik.


Nagyjából ennyi.

2011. júl. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
első válaszoló vagyok..ehhez nemkell sok ész...otthon nem mutatták meg???? hát nekemsem és mégsem ide irkáltam hanem elmentem a postára és feladtam...bonyorult mi???? hát na kinek mi...ha ilyen bugyuta....
2011. júl. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jaj, ne bántsátok már! Nem mindenki jár naponta a postára! Én is kb. 20 évesen voltam a postán belül, mert nem volt rá szükségem. Csekket, levelet, mindent a szüleim intéztek, nekem meg egyszerűen nem volt dolgom ott.

De persze nem paráztam akkorát, mert azért el tudtam képzelni, hogy hogyan működik a posta.

2011. júl. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, ahogy kioktatjátok szegény 15 évest, azt egyikőtök sem tudja, hogy hiába az ajánlott levél, ha elveszik, kb. kitörölheti vele. Az ajánlott levelet ugyanis PÉNZÉRT kezdik el keresni, és nekem meg is mondták, hogy ne strapáljam magam, nem fogják megtalálni.


Tehát borítékban nem adunk fel pénz. Megvan ennek a módja, a kérdező bemegy a postára és megkérdezi. Vagy megnézi a posta honlapján.

[link]

2011. júl. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tudatlan,naív, akkor 73 éves,régi vágású,még a régi világban élő(jóléti gulyáskommunizmus,mindenkinek jusson mindennap mindig minden c. világban,a rendszerváltás előtt) nagymamám adott fel egyszer az akkor 70 éves testvérének borítékban 20.000 forintot,jól fel is tépték a postán a borítékot,és kiemelték belőle a pénzt.(azóta mindketten halottak)


Szóval nem ajánlom a mai világban a borítékos pénzküldést.Van ma már olyan hogy Western Union

2011. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!