Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Anne Rice, miért rajong a...

Anne Rice, miért rajong a vámpírokért? Miért pont a szörnyekért? Miért írt pont ezekről a lényekről?

Figyelt kérdés
Hallottam sokmindent a hölgyről, de egyet nem értem, miért pont vámpírok?! Meghalt két szeretett személye is, akit nagyon szeretett, de mi köze ennek a vámpírokhoz?!
2011. júl. 27. 01:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert a vámpírok emberek voltak, meghaltak és mégis élnek, viszont gusztusosabbak, mint a zombik. De ha nem érted, miért szereti valaki a vámpírokat, el se lehet igazán magyarázni. Halhatatlanok, kegyetlenek, szenvedélyesek és nemzedékek eleganciája árad belőlük. ^^
2011. júl. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, de nehogy azt hidd, én nem szeretem

a vámpírokat, csak nem értettem, az ő életéhez mi köze a

vámpíroknak! Ennyi! De amúgy ez elég súlyos, amit ide leírtál, nem gondolod, mégiscsak szörnyeket imádsz?!

Na mindegy, nem akarok kötözködni, csak kérdeztem!


Egyébként én is szerettem mindig a vámpírokat, de azért,

tudom, hol a határ, és azért ezek mégiscsak fenevadak,

az ember ellensége, úgy gondolom, nem szabad ennyire

odalenni értük, főleg nem imádni! Oké, engem is nagyon

letaglóznak, amióta először láttam az Interjú a vámpírral

c. filmet, nem tudom kiheverni a fejemből, még inkább a

szívemből, úgy érzem, örökké velem marad az a bizonyos

három személy! Imádom őket!


Szóval, csak úgy kérdeztem, kíváncsi voltam erre,

miért imádja a vámpírokat az írónő!

2011. júl. 27. 02:48
 3/6 anonim válasza:
Azt hiszem, még egy interjújában olvastam, hogy notórius istenkereső. Számos problémával küszködött, keresett valamit, amiben hihetett. A vámpírok a hitkereső/istenkereső ember metaforái, akik kiátkozva érzik magukat, mégis a fény felé vágynak, de tele vannak kétellyel. Ha olvastad a könyveket, magad is megfigyelheted ezt a vonalat, a kárhozott mivoltról, istenről való kérdések boncolgatását. A legtöbb könyvében megjelenik ez a mélyfilozófia.
2011. dec. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Istenem, ez most komoly? Csak válaszoltam egy kérdésre és máris rámsütik, hogy fanatikus vagyok és nem tudom, hol a határ? Képzeld, tudom, nem várom minden utcasarkon, hogy a nyakamba harapnak. Épp csak megpróbáltam elmagyarázni, mi az, amit az emberek látnak bennük. Anne Rice meg miért írna másról, ha ezzel hülyére keresi magát már több, mint 30 éve. De azért köszi, hogy így nekem estél.


Az első válaszoló.

2011. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a hallhatatlanságról ír elsősorban és hogy ezt hogyan dolgozza-vagy nem dolgozza-fel az emberi lélek,milyen hatással van rá.

a vámpír dolog csak a fedősztori.

2012. máj. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mert kellő igényességgel még mindig remek történeteket lehet kiadni, és sok mély dolgot is beletehet. Nekem ez jön át tőle. Gyerekkorom óta imádom a témát - egyszerűen szeretek erről olvasni. Ugyanígy szeretem Tolkien Entjeit, és olvasnék róluk egy teljes könyvet, ha lenne...
2013. okt. 19. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!