Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A tizenévesek igazságtalansága...

A tizenévesek igazságtalansága egy átlagtól eltérő, szintén tizenéves lány szemszögéből. Tudom, ez vagy az ezredik ilyen kérdés, de "kiönthetem ide a lelkem"?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Az a helyzet, hogy nem becsül meg a környezetem (legalább is nekem így tűnt fel).


Ez például abban nyilvánul meg, hogy több versenyt is nyertem már (országos rajzversenyeken, igaz, nem lettem első, de "dobogós" helyezést értem el), és a környezetemben a szüleimen és egy-két tanáromon kívül azt is alig mondták nekem, hogy: "Gratulálok!" (nem, NEM várok különösebb nyalakodást, ha valaki még ezzel jönne).

Csak egy pár felnőtt, velem egyidősek egyáltalán nem.


Ha egy semmihez nem értő, buta libán alig van valami, és úgy ácsorog egy tükör előtt, kezében a telefonjával, azt agyon dicsérik a barátai (hozzátenném, nekem egy sincs!).

Pedig az ilyenek többsége még helyesen írni sem tud!(Vagy nem akar?) Borzalmas olvasni az írásaikat.

Szinte mindegyik ilyen leányzó bukdácsol évről-évre. (Na jó, én sem vagyok kitűnő (3-as - 4-es tanuló vagyok, év végén még egy kettesem is volt). Na, de bukni?!)

Ráadásul nem is felső tagozatosokról, hanem gimnazistákról beszélek (én is az vagyok, a 17 évemmel és ők is hasonló korúak)!


Ne értsetek félre, az egyetlen dolog, amit irigylek tőlük, az az, hogy a velük (velem) egykorúak észreveszik őket és -ahogy látom- szeretik is, foglalkoznak velük.


Holott én tisztességesen nyertem mindenhol, ahol eddig nyertem! És mintha nem venné komolyan a sikereimet a környezetem nagy része... mintha olyan egyszerű lenne nyerni.

(Egyébként nagyon zárkózott, vagyok, e mellé még eléggé különc is.)


Miért van ez így???


Köszönöm, hogy végigolvastátok!



(És az legyen lényegtelen, hogy hogy hívnak, ki vagyok és hol lakom, rendben? Nem hiába (a névtelenség miatt) írtam erre az oldalra.

A találgatást, a beszólogatást és a személyeskedést tehát legyetek szívesek mellőzni, előre is köszönöm!)


2011. júl. 29. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem minden olyan kijelentés, ami arról szól, hogy valaki különb mint mások, bűzlik.

Ennyit tudok röviden elmondani.

Ha majd megnyílik az első kiállításod, és hatszámjegyű összegért megveszik egy képed, akkor talán joggal mondhatod, hogy vitted valamire az életben.

Addig meg szerénység és alázat.

2011. júl. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

magamból indulok ki, én pl csak a barátaimnak ill közelebbi ismerőseimnek ill rokonaimnak szoktam gratulálni, ha nincsenek barátaid valószínűleg ezért nem gratuláltak

az embereket pedig nem az alapján szoktam megítélni, h milyen versenyeket nyer, mert lehet, h valaki nagyon tehetséges, vagy nagyon sokat gyakorol valamit, amiért tisztelem is, de önmagában ettől nem lesz szimpatikusabb

2011. júl. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: ebben igazad van.

Bocsánat, tényleg nem kéne ennyire felfújnom magam, jelenleg is fejlesztem magam, hogy elérhessem azt, amit te is leírtál.

Egyébként nem vágyom ország-világhírnévre, csak egy-két szóbeli dicséretre, törődésre és néhány kedves szóra a velem egykorúak részéről is.

Remélem, ez nem túl sok...

2011. júl. 29. 18:29
 4/4 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak: Köszönöm, most már sokkal jobban átlátom a dolgot. Felpontoztalak.
2011. júl. 29. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!