Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezt most mire véljem? Ti hogy...

Ezt most mire véljem? Ti hogy viselkednétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Szóval, a helyzet az, h van egy "iskolai legjobb barátnőm" akivel már 3 éve jóban vagyunk, sok órán egymás mellett ülünk, stb. Nevezzük őt Gittának. Gitta jóban van egy másik lánnyal is, akit hívjunk Evelinnek. Evelinnek is megvan a maga legjobb barátnője, akit nagyon szeret, meg minden, de azért Gittával is jóban van. Ők ketten, Gitta és Evelin folyton közös programokat szerveznek, és minden délután együtt mennek haza, mivel hogy ugyanarra mennek, és sokáig mehetnek együtt. Pár napja felhívott engem Gitta, és arról ömlengett, h eltűntek az emberek, de ő nem fog otthon punnyadni, és lenne-e kedvem találkozni. Én aznap meg másnap nem értem rá, de ő még nem tudta, h a jövő hete h fog kinézni, ezért nem maradtunk semmi lefixált találkozóban. Egyébként ez is a problémám: ha felhív, h találkozzunk, akkor tökre örülök, de rögtön rákezdi a nyavalygást, h egy lány akivel akart még találkozni, hamarabb elutazott, és h neki meg pont ez a 2 nap lenne jó, mittudomén... Szóval rögtön úgy érzem, h én csak egy pótlék vagyok, ha ez meg az meg amaz ráérne, akkor nem is hívott volna fel. Meg mikor felhívott, megkérdezte, nem tudok-e valamit az Evelinről. Mondtam, h nem, dehogyis, mivel mi nem vagyunk jóban (ezt nem mondtam). Tegnap viszont úgy gondoltam, h már biztos tudja, h ráér-e meg minden, ezért írtam neki, h találkozzunk. Felhívott, megbeszéltük a taálkozót, és mondta, h tegnap nála aludt az Evelin. Amikor a vele való programjairól beszél, akkor mindig úgy teszek, minta nem érdekelne túlzottan a dolog, és nem is bántana, ha velem is ugyanúgy bánna, mint vele. Mert engem még soha nem hívott meg magához ottaludni, meg semmi. Év közben nem is szokott hívni, h menjünk el ide-oda. Max 1-szer 2-szer. Mondjuk, én magamhoz nem nagyon tudom meghívni itt aludni, mert utálom ha vki nálunk alszik-nagyon kicsi a lakásunk, és nem tudunk normálisan ellenni,pl lefekvés után nem tudunk beszélgetni, csak ha a szobám mindkét ajtaja be van csukva, de úgy is áthallatszhat a szomszéd szobába, ha egy picit hangosabban nevetünk,stb.na de az a lényeg, h lefixáltuk a találkozót, de ő meg felvetette, h nem kellene mást is meghívnunk? oké, én meghívtam még egy lányt, akivel jóban vagyok, meg a Gitta is. De ez is rosszul esett: ha velem találkozik, akkor máris 2 legyet akar ütni egy csapásra? Hogy gyorsan valaki mással is találkozzon? Ha meg az Evelinnek tölti az idejét, akkor csak az Evelin számít? Ti mit gondoltok erről? Engem nem zavar, ha másokkal is elmegy ide-oda, engem csak az zavar, h velem teljesen máshogy bánik. Bocsi, h ilyen hosszú lett.
2011. aug. 3. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Keress valaki más barátnőt, mert nagyon úgy néz ki, h csak pótkerék vagy. :(
2011. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyennel ne barátkozz. "Ha nincs ló, jó a szamár is."
2011. aug. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szia! Velem is pont ez történt, még anno, mint veled. Próbáltam változtatni a helyzeten, nem ment, így kerestem más barátnőket. :) 2 éve ismét jóba lettünk. Bár most ismét itt tartunk ezzel a régi kapcsolattal, mint régen: második lehetek. És mikor összevesztünk nem is olyan régen, akkor persze nem engem választott, hanem a másik barátnőt.


Beszélj vele, mond meg neki, h neked ez rosszul esik, hátha a fejéhez kap. Ha nem segít akkor hanyagold őt, és keress hozzád méltó barátokat! :)

2011. aug. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából az a baj, h nem tudom eldönteni, most télleg második vagyok-e neki... vagy csak azért ül mellettem az órákon, mert nem akar otthagyni, vagy nem mer bekavarni az Evelinnek merthogy neki is megvan h ki mellett ül... Szóval, nem igazán tudom. Meg pár napja is, engem hívott először, nem az Evelint, mondjuk utána szart a fejemre 2 napig... Meg, lehet h azért hívott engem először, mert én közelebb lakok, mint az evelin, és ő rögtön akart találkozni.
2011. aug. 3. 11:11
 5/9 A kérdező kommentje:
Beszélni ne akarok vele, nem is tudnék hozzákezdeni, meg nem akarom, h hülyének nézzen. Igazából, különbözőek vagyunk, és lehet, h ő inkább az evelinhez hasonlít, mert a gitta egy olyan lány, akinek rengeteg barátja van, mindig táborokba jár, ahol sok barátot szerez, akikkel aztán folyton összejár. Meg egy tábornak volt ilyen egész évben péntek délutáni foglalkozása, és oda elvitte az evelint, de engem soha. vele viszont tök sokszor elmentek együtt, pedig az evelin nem is volt abban a táborban, bemutatta az ottani barátainak... nekem pedig még régebben panaszkodott, h lehet h lesz szülinapi bulija, de oda az evelint nem akarja meghívni, és az osztályból akkor csak engem hívna meg, meg néhány más barátnőjét.
2011. aug. 3. 11:15
 6/9 anonim válasza:

Akkor azt mond neki, hogy kicsit úgy érzed mintha második lennél.


És Mi lenne, ha hármasban találkoznátok: Evelin, Gitta és Te. Ha egy ilyen talákozás alkalmával se foglalkozik veled, akkor tényleg gáz van... :)Vagy ez elképzelhetetlen?

2011. aug. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az Evelinnel nem nagyon bírjuk egymást... Régebben próbáltam haverkodni vele is, úgy nagyjából megértettük egymást, meg viccelődtünk, valamikor be tudtam kapcsolódni a közös viccelődéseikbe is, de az az ici-pici viszonyunk is megszűnt az Evelinnel, ami volt. Pl. egyszer az Evelin cseszegetett valami miatt, de nem olyan nyíltan, a Gitta meg rászólt, h hagyd már abba.
2011. aug. 3. 11:24
 8/9 A kérdező kommentje:
De most már nagyon nem szeretem az Evelint... Régebben bírtam, de most megutáltam. Nem is tudom , miért.
2011. aug. 3. 11:25
 9/9 emenems válasza:
velem is ugyan ez történt:s én új baráti kört kerestem és sokkal jobb:)
2011. aug. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!