Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az egészségügyi dolgozó...

Ji..... kérdése:

Az egészségügyi dolgozó milyen határig köteles kedves lenni a beteggel?

Figyelt kérdés
Pl., mint egészségügyi dolgozó, betegfelvétel/vizsgálat közben köteles vagyok-e hallgatni a magánéleti gondjait, amik nem tartoznak oda? Vagy egyes munkatársaimnál láttam , hogy simogatják a beteget (nem "olyan" céllal, női munkatárs-nőbeteg), muszáj-e ez???
2011. aug. 3. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez jelen van a boltosnál, a fodrásznál, a taxisnál, stb. Nem köteles eltűrni, de emberek vagyunk, próbálunk empatikusak lenni.

Lehet, hogy egy kedves szó, egy türelmes hallgatás, egy mosoly, egy simogatás életet menthet, de minimum egy jó napot szerez a másiknak. Ne sajnáljuk ezt egymástól! :)

2011. aug. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én diagnosztikában dolgozom, és teszem fel, hogy a vizsgálat közben, amire oda kell figyelni, folyamatosan beszél-beszél a beteg (nem oda tartozó dolgokat). Ha rászólok, akkor pedig bunkónak tart...
2011. aug. 3. 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van az első válaszolónak. Az idős nénik is szoktak nyavajogni és örülnek, ha vkivel egoszthatják ezeket. Nekik lesz egy jó napjuk, és te sem halsz bele egy kis beszélgetésbe.
2011. aug. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem halok bele, de az én dolgom, úgy gondolom, a vizsgálat és ahhoz tartozó dolgok.
2011. aug. 3. 17:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudod milyen az ember. A tévében imádja Dr. House-t (én is), de amikor meg tényleg orvoshoz megy, akkor elvárja, hogy ő legyen a világ közepe (én is).
2011. aug. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!