Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » El lehet felejteni sírni?

El lehet felejteni sírni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy 17 éves srác vagyok, és nem tudok sírni. Néha (kb 2 havonta) eléggé összejön minden és nagyon szarul érzem magam, remegek az idegtől, stb. Úgy érzem most sírni tudnék, de nem tudok. Nem is emlékszem rá, hogy mikor sírtam utoljára. Sőt. Ezekben a helyzetekben, amikor próbálnék sírni (nem tudom, valahogy jól esne :D), állandóan rám jön az ásíthatnék :D. Egyszerűen nem értem magam.
2011. aug. 5. 01:11
 1/10 anonim ***** válasza:

nemhiszem. szerintem ez olyan mint a nevetés, hogy csak úgy jön, ha olyan a helyzet.


pl egy 10éve depresszióban szenvedő ember nem felejtett el nevetni csak mindent borúsan lát, és nincs miért nevetnie.


gondolom igazából nincs miért sírnod..... mert inkább a bánathoz kötném a sírást mint az idegességhez. én se sírtam nagyon rég óta.


amúgy meg nem kívánom, de pl szüleid halálánál gondolom sírni fogsz :S

2011. aug. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
maximum egészségügy probléma lehet. vagy na, nem tudom az e, de lehet valami rosszul működik nálad a könnycsatornákban :D mit tudom én. :D mert a sírás valami amit nem tanulsz.., hanem "reflex", jön magától. nem??
2011. aug. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom de én pl ha ideges vagyok akkor röhögök. Sírni én sem szoktam, nem is tudom idegességtől lehet-e, de mondjuk szomorú sosem vagyok, az egyetlen negatív érzelem ami néha rám tör az a düh, de ez sem gyakori, olyankor viszont nagyon mérges vagyok (és mint írtam, röhögök).
2011. aug. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A nevelés, szocializáció beépítette a gátlást.. ezért tűnik úgy, mintha elfelejtettél volna. Kár, ez árt a fiúknak, mert a könnyek "kimossák" a bajt, tisztul a lélek. Krónikák leírják - a régiek, hős, bátor férfiak, királyok (Szent László a lovag-király, 2 méteres termetével, hősi életével is) SÍRTAK - mikor imádkoztak. Árkokat sírtak arcukra.

Sírtak ima közben: Mert látták bűneiket.

És ha nagyon sírtak: látták Istent.

2011. aug. 5. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ha ideges vagyok, akkor egyaránt tudok sírni és nevetni is, attól függően, hogy mitől és mennyire vagyok ideges.
2011. aug. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
próbálj meg hagymát pucolni zárt térben. biztos eszedbe jut :D
2011. aug. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
egyébként szerintem nem lehet, amikor megszületsz senki se tanítja meg ,hogy kell szóval veled született ösztön, amit szerintem nem lehet elfelejteni. Képzeld el ,h elveszted a családod barátaidat kicsit morbid de lehet működik.
2011. aug. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elképzeltem, de nem érzek semmit :S. Oké, biztos szomorú lennék. De semmi több :O.
2011. aug. 5. 10:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Utoljára fél éve sírtam, de csak azért mert nagyon sok dolog összejött rossz időben. És utoljára kb.3 hónapja volt hogy úgy éreztem jó lenne sírni - ahogy írtad - azért mert "jólesne", de nem ment. De arra rájöttem hogy csak akkor tudok egy "kiadósat" sírni ha valami olyan történik ami nagyon rosszul érintett. Egy ilyen esemény elindít a lejtőn, és a sírás magától jön, nálam szinte olyan mint egy "pánikroham"
2011. aug. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A sírás nem befolyásolható. Veled született ösztön, és mindenkinek megvan a tűréshatára, hogy mennyire kell szomorúnak lennie ahhoz, hogy sírjon. Például, egy kisbaba még szinte minden apróságért sír pl. ha elesik, és beveri valamijét, akkor is, ha nem lesz semmi baja, de egy felnőtt férfi viszont csak ritkán sír, és a rossz dolgok sem mindig rázzák meg annyira, hogy sírjon. Mindenkinek máshol van ez a bizonyos határ, és attól, hogy te úgy érzed, sírni akarsz, de nem érzed magad annyira rosszul, nem fogsz sírni. Nincs semmi bajod.
2014. aug. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!