Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan reagálna a társadalom...

Hogyan reagálna a társadalom a világvége hivatalos bejelentésére?

Figyelt kérdés

Egy sztori miatt érdekelne a véleményetek. Vajon mi történhetne akkor, ha tudósok felfedeznék, hogy egy akkora méretű meteor közeledik a föld felé, ami biztosan végez a teljes élővilággal? (és tegyük fel ez ellen nem lehet tenni semmit) Pl.: mennyi idő elteltével jelentenék a nyilvánosság előtt is (a történetben ez kiderül még a becsapódás előtt)? Hogy reagálna a társadalom? Milyen maszkok kerülnének le az egyes társadalmi csoportosulásokról?

A "nem hiszek benne" típusú válaszok a történet szempontjából nem hasznosak (én sem hiszek benne), inkább a reális, de egyedi szemszögből érkező válaszok érdekelnének. Köszönöm:)


2011. aug. 10. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valószínűnek tartom, hogy olyan helyzet alakulna ki az egész világon mint most Angliában. Fosztogatás stb. Ha tudnák hogy hol csapódik be pontosan akkor lehet, hogy mindenki próbálna menekülni. Biztos hatalmas káosz alakulna ki mindenhol.


17/L

2011. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
hát, ugyan az lenne mint a 2012 című filmben
2011. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 kriszesz91 ***** válasza:
Én, személy szerint, minél előbb elveszíteném a szüzességem, és nyugodt szívvel térnék örök álomra! Vicce félretéve (valójában nem viccelek,) hihetetlen zűrzavar támadna, elsem lehet képzelni, az emberek többsége mit művelne... egyszerűen felborulna a rend, ahogy az előttem szóló is írta, fosztogatások, rablások, akár "emberölések" az életben maradásért az emberek ösztönösen mentik az életüket, de én személy szerint, és tudom, igen, én tudom magamról, hogy a nagy menekülések közepette, ha a környezetemben egy ember segélykiáltását hallanám, azonnal mennék segíteni bármely nagy is legyen a kockázat, megmenteném, aki rászorul, ilyenkor legjobb lenne, az összetartás, igenis segíteni kell, és nem csak katasztrófák esetén, embertársainkon, nem csak kötelességből, hanem "szeretetből" is, én tudom, hogy segítenék a bajban, de ugyanakkor sokkos állapotba is kerülhetnék, annyi lélekjelenlétem van hogy segítek. pár nappal előtte, gyors leinnám magam, azért nem totál, gyorsan vennék fel több milliót, és elmennék egy csodás helyre, még utóljára.. x)
2011. aug. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 kriszesz91 ***** válasza:
Tudom, ez mind szép és jó, de őszintén tényleg segítenék... a bajban.
2011. aug. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha tényleg olyan nagy káosz lesz, akkor, hogy veszel fel több milliót? És hol találsz csodás helyet? Inkább beszéljünk a szüzességedről! :D
2011. aug. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Még a meteorit becsapódása előtt elpusztítanák egymást az emberek.
2011. aug. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kriszesz91 ***** válasza:
nagyon nem tudok lehet erről mit beszélni. majd idővel.. ezen is túl leszek:) még a világvége előtt persze:D. Ami most Londonban van, az meg megdöbbentett... szabályosan gyújtogatnak mindent... Pffff egy bűnöző halála miatt akinek ráadásul gyerekei is vannak... A rendőrők valóban "agresszíven" léptek föl, és kapott is egy szép fejlövést a csávó, ami miatt most fél London megvan buggyanva... először a férfi kezdett el dulakodni a rendőrökkel, majd pisztolyt rántott, és kezdeményezte a tűzharcot... Ez miatt van ez az egész.... istene mezek az emberek egyre hülyébbek lesznek... háhh
2011. aug. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ebben az a szomorú, hogyha egy fehér embert lőttek volna le, senki le se szarná. Csak így meg egyből jajj rasszisták a rendőrök, meg túlkapás stb... azzal senki se törődik, hogy ez a bűnöző le is lőhette volna valamelyik rendőrt. Akkor már jogos lett volna ha lelövik?
2011. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 kriszesz91 ***** válasza:
Ezaz b* másnál is így járnak el... az embereknek már maroknyi eszük sincs, még annyi sem mint egy lepkének... tisztelet a kivételnek persze. Mint a birkák valamelyi elkezdi a többi meg megy utána.
2011. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ha nem lenne menekvés, akkor miért lenne feltétlenül káosz?

Nem esnénk túl a biztos halál előtti öt fázison?

Ha a magántulajdon,pénz, mint értékmérő megszűnne teljesen, akkor az utolsó pillanatig fosztogatások lennének (minek elvenni valamit, ha úgysem tarthatod meg?)? Más jellegű válaszok esetleg? (az eddigieket köszönöm)

2011. aug. 10. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!