Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan ered az a kifejezés,...

Honnan ered az a kifejezés, hogy "ciki"?

Figyelt kérdés
Nem arra értem, hogy mit jelent, hanem hogy milyen szóból, vagy honnan származik. Miért pont "ciki" a "ciki"?
2009. ápr. 11. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, de ennél undorítóbb szó kevés van, főleg amikor ilyen tinilányok mondják, hogy aaaaaannyyyiraaaa ciiikkiiiiiiiii
2009. ápr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Undorítóbb? Cuki. Szerintem. :)

De én az "édes" kifejezést utálom a legjobban.

Viszont a "ciki" szóetimológiája érdekel.

2009. ápr. 12. 12:29
 3/4 anonim válasza:
100%
A nyelvész azt mondaná a ciki szóra:„nem szilárdult még meg szemantikai tartalma”. Ez annyit tesz, hogy jelenthet ezt is, azt is. Sokféle szituációban előrángatjuk és élünk vele. Vannak vélemények, amely szerint egy szimpla rövidülés eredménye. Mint ahogy a cigarettából megszületett a cigi, ugyanígy lett a cikornyás kisgyermeke a ciki. Mások viszont a német zickig ( nőstény kecskéből származtatott melléknév) szóból eredeztetik. Ezt a feltételezést látszik megerősíteni az a tény, hogy a nyolcvanas években Németországból visszaszivárgó demokratikus ellenzék berkeiből hallotta ezt a szót legtöbbször felcsendülni a nyelvész fül.
2009. ápr. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, kedves utolsó Válaszoló. :)
2009. ápr. 13. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!