Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van itt pozitív gondolkodású...

Van itt pozitív gondolkodású FÉRFI?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, aki tudatosan foglalkozik a pozitív gondolkodással, és olvas esetleg ilyen tartalmú könyveket, mint a Titok, a Most hatalma, vagy Személyiségünk rejtett tartalékai...

eddig 2 ilyen férfivel találkoztam. Imádtam is velük beszélgetni. Úgy éreztem mindketten a lelki társaim. Kár, hoyg sokan hülyeségnek gondolják, vagy csak nincs idejük, akaratuk ilyen dolgokkal foglalkozni.


2011. aug. 12. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem olvasok ilyen könyveket, de abszolút pozitívan gondolkodom :)
2011. aug. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem haragszol, én megosztom a nézeteimet erről.

Néha megnézem a Titok című filmet, mert tagadhatatlanul ad egy érzelmi löketet, ami után jobban érzem magam egy darabig. Viszont nem gondolom, hogy ez valamiféle modern varázslat lenne, és ez után csak jó dolgok fognak velem történni. A színészeken is látszik, hogy csak egy szerepet játszanak, és tisztában vannak vele, ez mit jelent.

Erről az egész ezoterikus dologról azt gondolom, hogy elkeseredett emberek ássák bele magukat. A "normális" emberek, akik amúgy rendben vannak pszichológiai szempontból (vagyis tisztában vannak vele, hogy az élethez hozzá tartoznak a boldog és szomorú pillanatok is, a veszteségek, csalódások, és helyükön tudják ezeket kezelni), azok nem lesznek ezoterika hívők.

Ajánlom figyelmedbe Eric Berne műveit.

Minden jót!

24N

2011. aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem jött be az élet, akkor hogy lehet pozitívan gondolkozni? Rettentően felbosszant a "life is good", "take it easy", "be happy" ars poetica. Ugyanis, ha valakinek van rá oka, akkor vigyorogjon egész nap és tekintsen pozitívan a jövőbe, de ha valaki pl. az egész családját elveszíti, akkor ki meri mondani, hogy csak pozitívan. Pofán is röhögném nyíltan.


Szóval van mindkettőből, de mindegyik hagyja békén a másikat. Ha meg valakinek nem tetszenek a negatív gondolkodásúak, keressen mást vagy egy kutyát. Az mindig pozitív és állandó jelleggel örül.

2011. aug. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Unicum-csak pozitívan!
2011. aug. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. valahogy sejtettem, hogy ilyeneket fogok kapni.:) de nem baj, mert igazatok is van, csak reméltem, hogy ír valaki hozzám hasonló gondolkkodású ember.


Persze a Titok nem úgy igaz ahogy le van írva. Szerintem sem. Mert a gondolkodás mellett tettek is kellenek, és emiatt nem lesz ez egy "varázslat"

. csak amiért teszek, élek, küzdök, és hiszek, annak meg kell valósulnia. Valahogy így állok én az élethez. Hogy mindig fel kell állni, mert mindig lehet jobb.

19:21: hát ez egy sajátos eset, én is ismerek ilyen embert(konkrétan a nevelőapám), aki elveszítette fiatal korában az egész családját. Valószínűleg ilyen esetben énsem tudnék foglalkozni ezzel a tudatos pozitív gondolkodással. De örökké gyászolni sem lehet. Mindig arra kell törekedni, hogy jó legyen. PL. lehet arra gondolni, hogy a szeretteid nem akarnának így látni. Valamivel motiválni magadat, hoyg kilépj. Röviden ez nekem az életfilozófiám:)

2011. aug. 12. 19:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt mire föl kérdezed?
2011. aug. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

19:21 vagyok.


Alapvetően nem vagyok híve a pozitív gondolkodásnak. Ha valaki reálisan szemléli a világot, láthatja, hogy semmi sem pozitív és semmi nem negatív, és mindennek az ellenkezője is igaz. Éppen ezért a negatív gondolkodásnak sem vagyok híve. A gondolkodásnak és az örökös kérdezésnek viszont annál inkább.

Amúgy meg Einstein mondta, és valószínűleg ebben (is) igaza van, hogy "aki nem tud csodálkozni és borzongani az élet titokzatos szentélyében, az olyan, mint a halott, akinek a szemei becsukódtak."

2011. aug. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem, hogy mire gondolsz. Szerintem e legtöbb ember így van vele. Inkább reálisan gondolkodnak, mint pozitívan vagy negatívan. Csak néha eltévesztik, hogy mi a reális. Pl. nem bíznak magukban, lebecsülik a saját képességeiket. Nem mernek neki fogni olyan dolgokhoz, ami nehéz lehet, mert nem akarnak csalódni. Én próbálom ezeket a dolgokat leküzdeni magamban, és úgy vagyok a legtöbb lehetőséggel, hogy ha nem próbálom meg, akkor biztos, hogy nem fog sikerülni.
2011. aug. 13. 10:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Na látod, csaje, ebben nem értek veled egyet! Véleményem szerint a legtöbb ember vagy nagyon feketén vagy fehéren látja a világot, és reálisan csak kevesen szemlélik. Persze, a realitás mindenkinek mást jelent.

Ha hálásan tudsz visszatekinteni a napodra és megköszönni a dolgokat, amiket kaptál/véghez vihettél ma, és a nehézségekben is sokszor észreveszed a lehetőségeket, kiegyensúlyozott leszel annyira legalábbis, hogy sz@rul ne érezd magad a bőrödben. Ez meg mindenképp megéri.

2011. aug. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
amit leírtál az is inkább a pozitív hozzáálláshoz van közelebb. Hogy nem azon siránkozok, hogy mi rossz történt velem ma, holnap milyen rossz fog, hanem figyelek pl az "apró örömökre"
2011. aug. 13. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!