Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Törvényszerű, hogy 2 hasonló...

Törvényszerű, hogy 2 hasonló természetű ember utálja egymást?

Figyelt kérdés
2011. aug. 12. 23:41
 1/9 Darcy01 ***** válasza:
100%
Nem.
2011. aug. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne?:) Szerintem hülyeség így általánosítgatni. Nekem van olyan nagyon közeli barátnőm, aki hasonló természetű mint én, meg van egy másik, aki inkább az ellentétem. Mindkettőjüket imádom:)


De ha belegondolok, van olyan hasonló és velem ellentétes ember is, akit ki nem állhatok.


Hülyeség azt mondani, hogy ezek meg ezek jól kijönnek, azok meg nem. Teljesen személyfüggő sztem:D

2011. aug. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szóval csak annyi a gondom, hogy olyan mintha találkoztam volna saját magammal. Én kedvelem az illetőt, de Ő utál engem.

Ezért kíváncsiskodtam.

2011. aug. 12. 23:53
 4/9 anonim ***** válasza:

De ha te kedveled, akkor nem lehet tv-szerű XD


Amúgy: nekem legjobb bnőm olyan, mint én :)

2011. aug. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jó neked.

Elviekben, akkor jól kijöttök egymással. Nagy lehet az egyetértés.

2011. aug. 12. 23:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Máshogy van ez szerintem. Az idegesítő, azért "utál' valakit valaki, mert benne egy magában mélyen elnyomott dolgot lát megnyilvánulni. Ez az ún "árnyék személyiség" része - valami, amit magában elnyom, elfojtja, különböző okok miatt. És akkor egyszerre látja ezt- és az az "árnyék" ami utálkozik, mert jobban szeretné az ember , ha egyáltalán ez nem létezne.

Egy pl:nem eszem húst, mert a család szemlélete olyan, és megegyeztünk, és alkalmazkodom, racionálisan egyet is értek de természetem kivánná, és mikor meglátom, hogy más jóízűen tömi befelé - akkor nagyon ellenszenvesnek látom.

Szóval van ilyesmi. Lehet olvasni erről(is), ajánlom,

jó könyv: Gyökössy Endre: Magunkról magunknak

[link]

2011. aug. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: igen imádjuk egymást, bár ez akkor egyúttal egomán kicsit :D


Utolsó: akkor egyél, amikor a család nincs ott, ha nem látják, nem fáj, te meg nem utálkozol :)

2011. aug. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

00:32


Na, valami "hasonlóban" vagyok én is ezzel az illetővel.

Pontosabban beszélgettünk és én többször is ugyanazon az állásponton voltam, sőt még majdnemhogy ugyanúgy, ugyanazokkal a szavakkal mondtam el a sajátom.

Vagy csak simán megmondtam neki, hogy szerintem hasonlítunk...erre jött egy arrogáns válasz, hogy nem, nem hasonlítunk.

Holott tényleg tökre ugyanúgy vélekedtünk és viselkedtünk is. (olyan volt, mintha "olvasott volna a gondolataimban", mert többször is kimondta azt, amit én éppen akkor gondoltam)

Sőt! Ugyan azokkal a jelzőkkel is illettek mindkettőnket.

Tökre ugyanúgy jellemeztek le minket.(az én barátaim/családtagjaim engem illetve az övéi őt)

2011. aug. 13. 00:50
 9/9 anonim ***** válasza:

00:23vagyok.(00:32-csak példa volt,nem az én életemben valóságos. De enni együtt jó, és kell:).

Kérdező: pont ebben látszik, arról van szó, valami elnyomott dologgal nem akar szembenézni- ezért készül ki,ha azt mondod, hasonlítotok:) Ha majd megérik benne a helyzet, hogy ránézzen - magában, a természetében rejlő dolgokra - akkor az ellenszenv is elillan, megszűnik.

Ezért van, hogy akik mélyre jutnak az ön- és a világ megismerésben, bölcsek lesznek, és megértően, szeretetteljesen tekintenek a világra.

2011. aug. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!