Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy köbméter átlagos bükk...

Kasska kérdése:

Egy köbméter átlagos bükk tüzifa ( nem erdei köbméter) kb. hány mázsa?

Figyelt kérdés
2011. aug. 14. 11:27
 1/5 Tetszik a ***** válasza:

0,68 g/cm³ a sűrűságe. Ebből számítva 680 kg / m³ jön ki.


Forrásom:

[link]

2011. aug. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dirtboy ***** válasza:
teszik válasza csak akkor jó hogyha száraz,ha mondjuk 50%nedves már sokkal nehezebb.szóval nagyban függ a súlya a nedvességi állapotától
2011. aug. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tetszik a ***** válasza:
Ha jól olvasom tűzifa van a kérdésben. Mindenhol szárazon lehet kapni és jobb esetben az is száraz. Véleményem szerint a lehető legpontosabb választ adtam. De ha nagyon ragaszkodsz hozzá: A víz sűrűsége 999,972 kg / m3. Így ha 50%-osra fellocsoljuk, akkor a sűrűsége ennek alapján 1679,972 kg / m3 ami ugye ~ 17 mázsának felelhet meg. Második válaszoló, így jó?
2011. aug. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 dirtboy ***** válasza:

úgy jó,én csak mondtam egy százalékot mert a tűzifa az nem száraz nem fedett helyen tárolják,esik az eső meg ázik,na meg még ha frissen vágott nem is volt ideje kiszáradni szóval majdnem hogy élőnedves.Teljesen száraz fa biztos hogy nincs még amit a szárítóból szednek ki még az sem száraz teljesen.

Csak azért mondom mert asztalos vagyok és az anyagismeretet szerettem tanulni.

Ha tudná a kérdező a százalékot pontosabb adatot lehetne adni,na de így hatalmas különbségek lehetnek súlyban.

2011. aug. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Annak idején én is súlyt mértem. Íme az egyszerűbb: Kapcsolat révén lehetőségem lett 1 erdei m3 fát megvenni úgy, hogy előttem rakták fel - 1m magas, 1,7m hosszú, hosszában egymás mellé rakott farakást 1méteres (15-30cm átmérőjű) szálakból.

3 felé vágták (30-33 cm =1 kugli). Fal mellé felrakva 5,3 m2 felületet foglal el. (Felhasogatva ez minimum 5 m2 lenne, hiszen alig van rés a kuglik között) Így könnyen ki tudtam számolni, hogy az előző szállítás 90%os volt, az azt megelőző pedig 75%. (általában ennyi a csalás mértéke: 2500-5000 Ft/e m3). Így érdemes előre megalkudni a kiszállított fa 1-2ezer forintért való felrakásában, és előre megmondani, hogy milyen széles-magas felületnek kell lennie a farakásnak.

2016. ápr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!