Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Büntetlen előéletűnek mi számít?

Büntetlen előéletűnek mi számít?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én olyan munkát szeretnék később amihez kikötésként van írva hogy büntetlen előéletűnek kell lennem! Azt írják hogy valamilyen miniszternek kell aláírnia a papírt és az a helyzet, hogy nem tudom ki számít büntetlen előéletűnek. Szerintetek én az vagyok? Olyanok voltak hogy haverokkal ittunk parkban rendőrök elkérték adatokat de nem törtnét semmi, vagy hogy kerékpáron több személyt szállítottam ezért pénzbírságot kaptam amit rögtön ki is fizettem postán. Akkor most igaz büntetlen vagyok? Vagy már nem?
2011. aug. 16. 00:22
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem ha csak ennyi, akkor az vagy.

olyasmi hogy rongálás, lopás - és rendőrségi ügy, büntetéssel, bezárással, na akkor nem vagy az. az a biciklis dolog meg szerintem nem oda tartozik. de hát szerezz igazolást.. gondolom azon meg lesz adva, hogy "mi is vagy" :)

2011. aug. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

na, mmint büntetlen e-ű vagy,

a lenti példák esetén meg nem lennél :)

2011. aug. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Büntetlen előéletűek azok akik nem követtek el semmi olyan bűntényt vagy bármit amit a törvény nem tolerál.HA sosem voltál bíróságon,ha sosem szabott ki a bíró rád büntetést,ha sosem ültél börtönbe akkor te büntetlen előéletű vagy.

A büntetett előéletű az a személy akit a törvénynek megfelelően valamilyen vétségben,bűn elkövetésben elítélnek.

Ez lehet

-gyilkos

-szélhámos

-csaló

- okirat hamisító

- verekedés,rombolás

-súlyos testi sértés

ezen kívül még sok lehetőség létezik.


Minden munkahelynél büntetlen előéletű személyt alkalmaznak inkább.A legtöbb munkahely kikéri az erkölcsi bizonyítványodat.Ez igazolja hogy vagy büntetlen előéletű vagy,mert sosem voltál elítélve,vagy büntetett előéletű vagy,mert minden rajta lesz.Az erkölcsit a belügyminisztérium állítja ki.

2011. aug. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De az a baj hogy ugye még most fogok menni majd egyetemre és érted ha tanulok meg minden kb 5-6 év mire odajutok és mikor majd kérem az engedélyt hogy az lehessek ami akarok majd mondják bocsi te nem vagy büntetlen? :D erről hol lehet meggyőződni hogy az vagyok e?:/
2011. aug. 16. 00:41
 5/7 A kérdező kommentje:
Bírósággal annyi kapcsolatom volt hogy egyszer tanúnak beidéztek! De semmit nem csináltam csak láttam egy verekedést és mint tanú elmeséltem a sztorit.
2011. aug. 16. 00:45
 6/7 A kérdező kommentje:
00:34 most bűntetett előéletű vagyok szerinted vagy nem? ezt nem értettem..
2011. aug. 16. 00:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha egyetemre mész akkor ne játszd meg hogy ennyire buta vagy.

Leírom még egyszer konyha nyelven hátha megérted.

Ha a bíróságon NEM ÍTÉLTEK EL,NEM KAPTÁL BÜNTETÉST,és ez nincs ezer papírra rögzítve akkor te BÜNTETLEN ELŐÉLETŰ VAGY..

Csak van annyi eszed,hogy tud voltál -e bírósági tárgyaláson ahol ítélkeztek feletted..Azért ezt az ember nem felejti el..(és itt nem a tanúzásról van szó..)

2011. aug. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!