Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha nem akarják...

Mit lehet tenni ha nem akarják kicserélni a cipőmet garanciára?

Figyelt kérdés

Szóval kb. 5 hónapja vettem egy nike cipőt a deichmannban 15 ezerért, aminek mostanra szinte teljesen elkopott a talpa (kilátszik a talp betét egy résen). Ezt bevittem a boltba hogy ilyen bajom van és hogy kiszeretném cseréltetni (kicsit több mint 1 éve is jártam hasonlóképp, akkor gond nélkül cserélték). Aztán az eladó (üzletvezető) megnézte és azt mondja erre hogy ezt be kell küldeni egy minőségi bevizsgálásra ami egy hónap és ott majd megállapítják h jár e rá a gari, mert ez használati kopás nem pedig minőségi probléma...


Hát ez engem igencsak felidegesített, de nem tudtam vele mit csinálni, nyilván azért kopott el ennyi idő alatt mert a minősége szar, meg nem akarom 1 hónapra elküldetni, főleg ha ki se cserélik mivel nincs másik cipőm... Ma megpróbálom egy másik boltban is, de ha ott is ez lesz nem tudom mit csinálok.


Szóval ötleteket várnék hogy mit lehet tenni ilyenkor? Nincs erre valami jogszabály h kötelesek cserélni? Csak mert ha erre nem vállalnak akk mégis mire, így semmi értelme a garinak...


2011. aug. 22. 13:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, hogy azt mondták használati kopás és nem cserélik ki. Megoldottam. Nekem egy kis papucs volt így a pántot felfeszítettem csavarhuzóval és egy másik boltba visszavittem, hogy a pántja kicsúszott és még el is kopott. Ki cserélték.
2011. aug. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na jó, de egy cipővel ilyet nem tudok csinálni. Nem nagyon tudok benne olyan kárt tenni ami nem látszik meg h én voltam.
2011. aug. 22. 13:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Ahol látod, hogy ragasztás van alá nyúlsz és felfeszíted. Vagy varrásnál vagy valami ilyen helyen.
2011. aug. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!