Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki közületek volt már vagy...

Aki közületek volt már vagy most be van jelentve HÁZTARTÁSI MUNKAVISZONYra, az tudna segíteni (részletek alább)?

Figyelt kérdés

Van egy olyan lehetőség, hogy háztartási munka, amit bárki végezhet, bevallást sem kell róla csinálni, nem is adóköteles, viszont ami a lényeg: BESZÁMÍT AZ ÚJ TÖRVÉNYBEN KIKÖTÖTT 30 MUNKANAPBA, HOGY IDÉN MIN. ANNYIT DOLGOZZON VKI, HOGY JÖVŐRE IS KAPHASSA A SEGÉLYT. Emiatt érdekel SOS a dolog, mivel egyrészt betegségeim vannak huzamosabb ideje, másrészt semmilyen állást nem kapok, munkanélküli vagyok, közmunka meg nincs, ha meg az fizikai lenne, ha lenne, nem bírnám csinálni... Viszont ha nem lesz meg a 30 ledolgozott nap az idén, akkor elveszik a neveteséges kis 28500 ft-os segélyt is, és akkor már tényleg nem tudom, mi lesz!


Légyszives, aki jártas már a háztartási munka ügyben, tud infókat, tapasztalatokat, írja meg!! Minden érdekel, tudnom kell a legapróbb részletet is a menetétől kezdve!


Köszönöm!


2011. aug. 29. 12:20
 1/7 A kérdező kommentje:
(Erről van szó: [link]
2011. aug. 29. 12:21
 2/7 anonim ***** válasza:

Rákattintottam a linkre, de nem lettem okosabb.Gond van az oldallal.

Na mindegy, lényeg, hogy pont olyan helyzetben vagyok én is.Beteg vagyok(pánikbetegség)meg egyéb bajok, amikkel lehetne ugyan dolgozni, de nem túl kellemes...., a fizikai munkát nem bírom.

Én rákérdeztem a munkaügyön és a polgármesteriben is, hogy mit értenek házimunka alatt.Nos, ez arra vonatkozna, hogy ha én például házimunkát végzek a szomszédomnál, és ő igazolná, hogy nála dolgoztam.Vagy lehet az a 30 nap önkéntes munka is, csak legyen arról is igazolás.


Arra megy ki a játék, hogy sokan elveszítsék a segélyüket.

2011. aug. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt találtam.


Azután módosították a háztartási munkával kapcsolatos


rendeletet, miután az bekerült a közmunka programba és ott olvasható, hogy 1000Ft regisztrációs adót kell fizetnie a munkáltatónak.Ez az egész ismét a lenyúlásra irányul ,más értelme nincsen!

2011. aug. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem igaz, hogy nincs értelme! Inkább kifizetek 1000 Ft-ot, hogy meglegyen a 30 munkanapom idén, mintsem jövőre azért ne kapjam a segélyt, mert ezt az alkalmat nem ragadtam meg! Csak gondolkozz... (Egyébként a linknek semmi baja, zárójel nélkül másold, és kész.)


Várom a tapasztalatokat!!!

2011. aug. 29. 12:48
 5/7 anonim ***** válasza:
De az 1000 Ft-ot nem neked kell befizetned, hanem az fizetné, aki alkalmaz.A rendeletnek nem látom értelmét, nem pedig a házimunkának.Én úgy vagyok vele, hogy egye fene, akár magam is kifizetem azt az 1000 Ft -ot, ha találok olyan ismerőst, aki igazolja, hogy 30 napig nála vezettem háztartást.
2011. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Légyszi írjon, válaszoljon már valaki, akinek tényleges tapasztalata van az ügyben!!
2011. aug. 30. 18:36
 7/7 A kérdező kommentje:

Hahó!! Nem hiszem, hogy nincs ilyen senki sem!


Légyszi írjon, aki már tapasztalt az ügyben!!

2011. szept. 5. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!