Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tanuló vezető vagyok és...

Tanuló vezető vagyok és mindig lefullasztom a motort, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elindulással vannak gondjaim, például mikor egy forgalmas útkereszteződéshez érkeztünk és STOP táblám van, vagy mikor gyalogátkelőhöz érkeztünk, ott megkell álljak és vissza kell kapcsolni 1-es segességbe. Nos ilyenkor (ahogy én tanultam) lassan szabad csak kiengedni a kuplungot, szépen finoma, érzéssel és megtartani amikor érzem hogy indulna az autó. Ez kemény 4-4 másodperc. Na ez katasztrófális lassú, (vagy csak nálam...) amíg én ezt megcsiálom máris jön egy autó. És ismét fék majd elörről. Ha meg hamarabb engedem fel a kuplungot az autó egyből lefullad, mit lehet ilyenkor tenni? Hogy tudnak a tapasztalt vezetők gyorsan kitörni egy útkereszteződésből, pik pak?
2011. aug. 30. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki kell tapasztalnod, hogy hol van az a pontja a kuplung felengedésének, amikor megmozdulna az autó, és mielőtt megmozdul, rálépsz egy kicsit a gázra, de a kuplungot tartod egy helyben, azon a bizonyos ponton. Majd amilyen mértékben nyomod a gázt, abban a mértékben engeded fel a kuplungot.

Az a bizonyos pont megtalálása a lényeg, utána már simán fog menni. Amikor megtaláltad, kitapasztaltad, hol van az a pont, addig a pontig gyorsan engedheted fel a kuplungot, de ott meg kell állnod, és nyomnod a gázt. Attól a ponttól lassan engedd fel.

2011. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dirtboy ***** válasza:
a gáz és a kuplung arányát figyelembe kell venni.pl.ha nem adsz elég gázt akkor könnyen lefullad ha kicsit gyorsabban engeded fel a kuplungot,ha valaki gyorsan akar indulni,nagyobb gázt ad és akkor már a kuplungot gyorsabban fel lehet engedni.neked mivel tanulsz lassan kell indulnod és emiatt lassan kell felengedned a kuplungot,minél többet vezetsz annál jobban fog menni csak rá kell érezni.aki tapasztalt vezető azok már nem is figyelnek ilyenekre,majd lesz idő mikor már te sem fogsz. már ha vezetsz majd később.
2011. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tapasztalt vezető azért tudja gyorsan elhagyni az útkereszteződést, mert tapasztalt.

Ezzel a problémával nem vagy egyedül, ne is törődj vele.

Ki fog alakulni.

2011. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!