Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jogos-e az elmaradt bérleti...

Aphroditee kérdése:

Jogos-e az elmaradt bérleti díj követelése ebben az esteben?

Figyelt kérdés

Jogos-e az elmaradt bérleti díj követelése rajtam, ha a lakás amibe költöztem, azt előttem a nagylányom ( 20 éves ) bérelte. Neki volt bérleti szerződése a lakás tulajdonosával. A lányomnak szándékában állt kiköltöznie a lakásból, így megbeszéltem a lakás tulajdonosával, hogy én költözök be a lányom helyett. Viszont később kiderült hogy a lányomnak 250 ezer Ft tartozása van a bérleti díj és a rezsik elmaradásából. Miután beköltöztem két gyermekemmel a lakásba utána tudtam meg, hogy mennyi a fennmaradt tartozás, amit nekem kellett hogy kifizessek egy héten belül. Most a jelenlegi helyzetem az, hogy lecserélték a zárat és minden személyes tárgyam bent van a lakásban és nem hajlandó odaadni a tulajdonomat amíg nem fizetem ki a tartozást. Új bérleti szerződés a nevemre nem készült, de mégis rajtam követelik a felnőtt lányom tartozását. Mit csináljak ez esetben? Mik a jogaim?


Köszönöm előre is a válaszokat!

Köszönettel: Egy kétségbe esett anyuka.


2011. aug. 31. 18:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj be a rendőrségre, a személyes tárgyaidat lényegében ellopta a tulajdonos.
2011. aug. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel, ha nem adja oda a személyes dolgaidat.
2011. aug. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

törvényileg nem tehetné meg,de ha a törvényre bízza akkor az életbe se látja a negyed milláját,megértem az öreget ebben a tetves országban nincs megfelelő törvény saját pénzünk behajtására,így ő sajátos módszert alkalmazott én is ezt tenném,te lányod hagyta ott a számlákat,és nem szólt róla a saját anyjának? nem akarom elhinni hogy nem tudtál róla,talán pont így akartok kibújni a fizetés elől,hogy erre tudjatok hivatkozni,már más lakik ott,az adósság felhalmozója nem tudni hol van stb stb,


egy sokat tapasztalt főbérlő voltam

2011. szept. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!