Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közel 7 és fél éve dolgozom...

Közel 7 és fél éve dolgozom egy munkahelyen, de most fel akarok mondani! Mire számíthatok, mármint mennyi munkanélküli segélyre, és mennyi ideig? 34-éves vagyok,94000Ft vagyok bejelentve.

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Hú hát ez tök jó kérdés. Fogalmam sincs, hogy hogyan számolják. Azt tudom, hogy a maximuma 100 ezer körül van.
2011. szept. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az álláskeresőt mennyi munkanélküli járadék illeti meg?


Az álláskeresőnek a munkanélkülivé válását megelőző 4 naptári negyedévben elért átlagkeresetét alapjául véve kell kiszámítani, a munkanélküli járadék összegét.


A munkanélküli járadék folyósítása két szakaszra tagolódik, az első szakaszban-folyósítási idő feléig, de legfeljebb 91 napig tart a folyósítás maximális összege, az átlagkereset napi összegének járadékalap 60 százaléka. A folyósítás második szakaszában, az összeg a minimálbér 60 százaléka.


Az alsó-felső határ az évenként emelkedő minimálbérhez igazodik, alsó határa a minimálbér 60 százaléka a felső határa a minimálbér 120%-val egyezik meg.


A munkanélküli járadék összege a folyósítási időtartam mindkét szakaszában az átlagkeresettel egyenértékű, ha az álláskereső korábbi átlagkeresete a munkanélküli járadék alsó határánál alacsonyabb.

Mennyi időtartamra jár a munkanélküli járadék?


A munkanélküli járadék folyósításának időtartamát ,annak a periódusnak az alapjául véve kell megállapítani amennyit az álláskereső a munkanélkülivé válást megelőző 4 év alatt munkaviszonyba töltött. Minden 5 munkaviszonyban töltött nap 1 nap járadékfolyósítási időnek felel meg.


Az álláskereső munkaügyi központnál történő jelentkezése, megegyezik a munkanélküli járadék folyósításának kezdő napjával.


A munkanélküli járadék folyósításának időintervalluma minimum 73, maximum 270 nap.Az első folyósítási szakasz a megállapított utalási idő fele,de legfeljebb 91 nap .A járadékfolyósítás második szakasza a megállapított utalási idő hátralévő része, legfeljebb 179 nap.


Ha a munkaviszonyt a munkavállaló tisztességes(korrekt,rendes), illetőleg a munkaadó rendkívüli felmondással szüntette meg, a munkanélküli járadék munkaviszony megszűnését követő 90 nap elteltével utalható feltéve, hogy az utaláshoz szükséges feltételeknek az álláskereső megfelel.

2011. szept. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!