Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy vannak a Resident Evil...

Hogy vannak a Resident Evil című játék részei? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hogy vannak a Resident Evil című játék részei? (bővebben lent)


Szóval hallottam erről a Resident Evil című játékról, ami már a címe megtetszett :) "A gonosz bosszúja" vagy ilyesmi...


Utána kerestem...

Letöltöttem a resident evil 5-öt, amiben Chris Redfieldel vagyunk. Majd észrevettem, hogy elég sok része van, és igazából ezért tettem fel a kérdést.

Szeretném, ha ezekre a kérdésekre/kérésekre válaszolnátok:


1.:

Amelyik karakterrel az 5. részben vagyunk, Chrissel, ő csak az 5. részben szerepel, vagy van még egy ezelőtti rész amiben szerepel? Mert a játék közben vannak ilyen visszaemlékezések a múltra, ezért gondoltam hogy a 4. rész is Chrissel van, de nem találtam több részt.

Szóval ez most hogy van? :O


2.:

Ez az, amitől teljesen kiborultam :S:S

Nézegettem a youtuben videókat róla, de olyan össze visszaság volt, hogy nem értettem semmit :S

Volt Reecon City-s változat is, az nem tudom hogy az rendes játék vagy csak kiegészítő vagy mi...

Szóval az lenne a kérésem, hogy írjatok egy listát a játékok címeiről, hogy melyik jön melyik után, sztori szempontjából, tehát pl.: mind a codnál, nem részek szerint hanem sztori szerint:


Call of duty --> call of duty 2 --> call of duty 3 --> Call of duty world at war --> call of duty 4 modern warfare --> call of duty modern warfare 2 --> call of duty

modern warfare 3 --> call of duty black ops


Valahogy így kérném, csak mert nem úgy szeretném végigjátszani a részeket, hogy az egyik részben egyik sztori játszódik másikba egy teljesen másik :S:S

Pl. mind az 5. részben, amikor Wesker azt mondja Chrisnek, hogy már találkoztunk ezelőtt is, de nem találtam több olyan részt, amiben Chris szerepel :S

Nekem ez nagy fejfájást okoz, mert van Reecon City-s verzió is meg sima is meg talán még több is xD...

Szóval megköszönném, hogyha sztori szerint leírnátok a részek címeit, az ÖSSZESET ami eddig csak megjelent.

Vagy az ÖSSZES rész, a Reecon City-s is meg a simák is egy sztorihoz tartoznak?

Mind1, az a lényeg hogy egy lista legyen, hogy melyik rész jön melyik után, a listában a részek teljes címét írjátok le pls.


Kösz előre is!

Ez nekem nagyon fontos :S


2011. szept. 9. 16:02
1 2
 1/12 anonim válasza:

Itt van egy nagyon jó kis időcsík arról, hogy mikor jelentek meg az epizódok. Érdemes megnézned, hogy minden rajta van, azok is amik mondjuk ilyen-olyan kisebb konzolokra jöttek ki.

[link]


A wikipedia legyen az első forrásod ha iyleneket keresel

2011. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:

Cris Redfiel szerintem az első és 5. részben szerepel. Albert az elsőven is van.


A Resident Evil 2-ben Claire Redfield pl (micsoda meglepetés... )Chris testvére.

2011. szept. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Amúgy a fővonalas sztoriline, az azok a részek amik számmal vannak jelölve.


Resident Evil 1, 2, 3-nemesis 4 5

Úgy tudom csak ezek jöttek ki PCre is. (Már ha téged csak a PC érdekel)

2011. szept. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A wiki angol és ha lefordítom hát... semmit nem lehet érteni belőle...

Am egy kicsit utána néztem még és a Raacon City-nek is fontos szerepe van a sztoriban nem csak a sima számosoknak.

Onnan tudom, mert a res. evil 5-ben a könyvtárban elolvastam az összeset, legfontosabb a resident evil történelme volt.

Most csak azt kérném (újra), hogy egy egyszerű listát írjatok, hogy melyik rész jön melyik után, a sztori az összes részében egy, szóval már csak idő szerint kéne leírnia valakinek, mert én hiába keresem googleban, akárhol sehol nincs leírva egy EGYSZERŰ LISTA HOGY MELYIK JÖN MELYIK UTÁN xD...

Szóval nem értem :)

De a sztori már dereng, de ha végigjátszom az ÖSSZESET talán jobban megértem.

Szóval egy listát kérhetnék?

Kösz előre is :)

2011. szept. 9. 18:42
 5/12 anonim válasza:
Szerintem felesleges azon rágódni, hogy mi történt előbb vagy utóbb. Játszd végig őket megjelenési sorrendben. Mindenki más úgy csinálta.
2011. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Oké, amúgy már végigjátszottam a re 1-2-3-mat :)

Tegnap + ma végigjátszottam, tudom hihetetlennek tűnik, hogy ilyen gyors voltam, főleg hogy minden intrót megnéztem, mert igazából azok érdekeltek leginkább, de megcsináltam.

Akár elhiszed akár nem...

Most jön a resident evil 4, amit még nem kezdtem el, most töltöm le mert az előbb végeztem a 3. résszel...

Amúgy megerőltettem magam, utána néztem kicsit jobban.

Ilyenek vannak, asszem:


Resident evil 1-5, ezek a fő sztori hordozói, aztán van még több is, amik közöttük játszódtak...

Pl. Resident evil operation Raacon City, amit majd a 4 után játszok le, mivel az 5-öt már rég kijátszottam.

Majd a 6. rész jön, amikor pont az eddig megismert karaktereink ellen leszünk, de sebaj...

Már csak egy kérdésem van, remélem olvasod, mert ha nem, hát... Ezt nem találtam meg neten, de talán te tudod.

Találtam még egy részt, aminek ez a címe:

Resident evil The darkside cronicles, na ezt nem tudom hova eltenni :S Nem tudom, ez mikor történt, bár az tiszta, hogy Leon meg Clarke Redfield-el vagyunk Raacon City-be, de miért vagyunk ott? Az mikor történt?

Sajna erről nem találtam infót sehol, pedig kerestem tényleg :S

Előre is kösz!

2011. szept. 13. 20:01
 7/12 anonim válasza:

Resident evil The darkside cronicles Pont a múltkor játszottam vele Wii-n. Csak ott jelent meg. Ez ilyen sima játéktermi stílusú lövöldözős cucc, tulajdonképpen korábbi Resident Evil részek újrafeldolgozása, lebutítása ilyen 3d lövöldözős verzióra. Mondjuk tök érdekes a 2d nézet után a Resident Evil 2 elejét 3d-ben látni, de nem nagy eresztés szerintem.


Itt van róla töb binfó angolul.

[link]

2011. szept. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ja a 2. rész újra feldolgozása, azaz jobb grafikával megy?

Érdekes...

Amúgy a RE 2 és a 4 eléggé hasonlít sztoriliag egymásra :)

De tetszik és eddig a RE 4 a legnehezebb RE rész, a többi sokkal könnyebb volt :)

Majd végigviszem akkor a feldolgozást is, kíváncsi vagyok milyen lett...

Utána jöhet a RE 6 :)))

Te hogy állsz a részekkel? Minden végigvitted már?

2011. szept. 20. 17:52
 9/12 anonim válasza:
Annak idején a 2 nagy kedvenc volt. 1, 2, 3, 4, 5 öt játszottam. De utóbbi kettő annyira nem jött be hogy újra akarjam tolni őket.
2011. szept. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nekem ellenkezőleg, az 1, 2, 3 nem jöttek be, nem tetszett a nézet, a 4., 5. tetszenek nagyon :)

Alig várom hogy a croniclessel játszak utána a RE 6-al :)

2011. szept. 21. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!