Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy vannak a Resident Evil...

Hogy vannak a Resident Evil című játék részei? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hogy vannak a Resident Evil című játék részei? (bővebben lent)


Szóval hallottam erről a Resident Evil című játékról, ami már a címe megtetszett :) "A gonosz bosszúja" vagy ilyesmi...


Utána kerestem...

Letöltöttem a resident evil 5-öt, amiben Chris Redfieldel vagyunk. Majd észrevettem, hogy elég sok része van, és igazából ezért tettem fel a kérdést.

Szeretném, ha ezekre a kérdésekre/kérésekre válaszolnátok:


1.:

Amelyik karakterrel az 5. részben vagyunk, Chrissel, ő csak az 5. részben szerepel, vagy van még egy ezelőtti rész amiben szerepel? Mert a játék közben vannak ilyen visszaemlékezések a múltra, ezért gondoltam hogy a 4. rész is Chrissel van, de nem találtam több részt.

Szóval ez most hogy van? :O


2.:

Ez az, amitől teljesen kiborultam :S:S

Nézegettem a youtuben videókat róla, de olyan össze visszaság volt, hogy nem értettem semmit :S

Volt Reecon City-s változat is, az nem tudom hogy az rendes játék vagy csak kiegészítő vagy mi...

Szóval az lenne a kérésem, hogy írjatok egy listát a játékok címeiről, hogy melyik jön melyik után, sztori szempontjából, tehát pl.: mind a codnál, nem részek szerint hanem sztori szerint:


Call of duty --> call of duty 2 --> call of duty 3 --> Call of duty world at war --> call of duty 4 modern warfare --> call of duty modern warfare 2 --> call of duty

modern warfare 3 --> call of duty black ops


Valahogy így kérném, csak mert nem úgy szeretném végigjátszani a részeket, hogy az egyik részben egyik sztori játszódik másikba egy teljesen másik :S:S

Pl. mind az 5. részben, amikor Wesker azt mondja Chrisnek, hogy már találkoztunk ezelőtt is, de nem találtam több olyan részt, amiben Chris szerepel :S

Nekem ez nagy fejfájást okoz, mert van Reecon City-s verzió is meg sima is meg talán még több is xD...

Szóval megköszönném, hogyha sztori szerint leírnátok a részek címeit, az ÖSSZESET ami eddig csak megjelent.

Vagy az ÖSSZES rész, a Reecon City-s is meg a simák is egy sztorihoz tartoznak?

Mind1, az a lényeg hogy egy lista legyen, hogy melyik rész jön melyik után, a listában a részek teljes címét írjátok le pls.


Kösz előre is!

Ez nekem nagyon fontos :S


2011. szept. 9. 16:02
1 2
 11/12 anonim válasza:
pedig pont hogy a 4 meg az 5 azok lettek a legborzalmasabbak .... mármint jók csak valahogy azokat én nem nevezném Resident Evil-nek.1,2,3 ezek a legistenibb részek a Resident szériából aztán a többi részről ne is beszéljünk mindegyik jó csak ezek az újabb fajtákat mint ahogy mondtam nem nevezném Resident Evilnek
2012. jan. 1. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

De miért nem??? A történet folytatódik, nagyszerű fordulatok, pl. kiderül hogy Jill nem halt meg a Spencer kastély incidensben... (az új kastélyban, nem abba ami felrobbant)

Meg Wesker sem hal meg...

A kedvenc párosaim:

Leon - Claire

Chris - Jill


Ők a kedvenc párosaim.

Bár Claireről semmi újdonság nem ütötte fel a fejét, mert talán nem követte Leont az új munkájába, de a 6. részben (mert az is lesz) talán lesz róla új hír.

Nem az oőeraton Raccoon cityről beszélek, mert vannak pletykák, hogy a re 5-nek lesz folytatása, rendes szám lesz benne, re 6...

Nem értem mi a baj a 4. és 5. résszel. Egyszerűen csak folytatták a történetet. Mindenki azt hitte, hogy Wesker halott, de nem. Egy titkos szervezetet alapított (Ada benne volt), akit azért küldött abba a faluba, ahol Leonnal vagyunk (re 4), hogy mintát szerezzen a La Plagas, más néven az Uroboros vírusról. Amit mint tudjuk meg is szerzett, de Leon teljesítette eredeti célját. Majd (re 5), ahol Chris és Jill a BSAA-nak dolgozik rájönnek, hogy Wesker él. (itt rengeteg dolog történik, de ezt a részt nem csinálták meg játékba, csak egy cikkben megírta a cég), arról szól hogy Chris és Jill eredetileg Spencer után nyomoznak, azt hiszik hogy Wesker meghalt, de ugye amikor rájönnek hogy hol tartózkodik a BSAA őket küldte a Spencer kastélyhoz. Ahol nagy meglepetésükre Weskerrel találkoznak, Spencer halott. Ott Chris azt hitte, hogy Jill és Wesker meghal. Majd jóval később (nem tudom pontosan, azt hiszem 3 évvel később) a BSAA elküldi Christ egy faluba (már nem emlékszem a nevére), csak azt tudom, hogy Afrikában van, de ott nem fogadják szívesen, mivel Chris ugye amerikai. Ott találkozik Sheva Alomarral, ugye azért jött ide, mert különös jelentéseket kapott a BSAA, különös viselkedésről. (rejtélyes gyilkosságokról) Majd újra találkozik Weskerrel, Jillel is, aki Wesker oldalán állt. (nem szabad akaratából) A lényeg, hogy Wesker egy hatalmas repülőgép segítségével akarta az Uroboros vírust szétszórni az USA-ba, de természetesen sikerült megakadályozni és "végleg" likvidálni Weskert.

A végleget azért tettem idézőjelbe, mivel lesz 6. rész is az 5. folytatása, ahol kiderül, hogy Wesker mégsem halt meg hála az Uroboros vírusnak. (legalábbis remélem, hogy nem halt meg, mivel nagyon szeretem Wesker karakterét, valami orbitális lett az 5. részben)


Vélemény?

2012. jan. 2. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!