Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lenne valakinek kedve beszélge...

Lenne valakinek kedve beszélgetni a világegyetem létre jöttéről és az emberi lét értelméről? Az emberi kapcsolatok bonyolult és szövevényes találkozásairól.

Figyelt kérdés

Az ok okozati tényekről, az emberi lét és cselekvéseinek hatásai a környezetre és más emberekre?

Isten létezésről, vagy esetleg nem létezésről?

Arról, hogy maga az ember milyen bonyolult, és maga az ember, hogyan, milyen esetleg a véletlenek folyamatos egybeesésinek folyamatában létrejövő történések végterméke.

Arról, hogy mind az amit teszünk nevetséges és szánalmas, a világ valódi gondjaihoz képest.


Ha igen írj privátot.

19f


Szebb jövőt mindenkinek.


2011. szept. 11. 18:41
 1/7 anonim válasza:
Írtam PM-et.
2011. szept. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem ne ebben a kategóriában keress értelmes létformákat
2011. szept. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nah egy filozófus hallgatót köszönthetünk köreinkben :D Amúgy ez tök értelmetlen,az ismeretlent ne akard kitárgyalni :D
2011. szept. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én nem is szeretném kitárgyalni, csak megismerni.

Egy emberben rengeteg energia és egyéb erők vannak, de vajon a megszületéséhez vagy esetleg a megteremtéséhez, elég pusztán a véletlen véletlenül jöttünk létre, vagy esetleg 1 felsőbb rendű erő hozott minket embereket létre?

És mi van ha az egész az elejétől fogva elrendeltetett.

És mi van ha halálunk után az a rengeteg energia, szenvedés, gyötrelem, éhinség, háború, gyász, bánat, félelem, harag, bosszú mind az ember javára dől és végül a túlvilágon, vagy 1 másik életben ezt kamatoztatja.

És mi van ha halálunk után megszűnönk létezni, nem voltunk más csak 1 árva és kiszolgáltatott csepp az óriási tengerben.



Igazság szerint mi emberek annyira tökéletlen és kiszámíthatatlan, vagy esetleg kiszámithatóak vagyunk, hogy nincs jogunk megtudni, vagy 1általán elképzelni, hogy miért is vagyunk itt?

2011. szept. 11. 18:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Az ember amennyire lehet egyszerű annyira lehet bonyolult is.

Ugyan ez igaz a természetre is.

A fény visszaverődik a falról. Miért tiszteled a falat? Légy figyelmes a fényre!

2011. dec. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mxxx ***** válasza:
érdekes.. én is elbeszélgetnék erről :D 14/L
2012. júl. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is írtam PM-et.Ezek a kérdések engem is foglalkoztatnak.Isten mint a tökéletes létező milyenségéről tudnék mit mondani,úgy érzem.

Írtam az ember mivoltáról és lényegéről.Nem hiszem,hogy amit teszünk,az mind szánalmas-az ember hatalmasabb tud lenni,mint gondolná.


Lehet,hogy mennyiségileg csak csepp vagyunk a tengerben.De milyen csepp!Más hasonlattal:képzeljük el,hogy porszem vagyunk az űrben,az akár végtelen űrben,ami azonban-tegyük fel, teljesen üres,csak mi,ez a porszem létezünk benne, a nagy semmiben,a Nagy Semmiben pusztán ez a porszem képviseli a létet,a fizikai létet.

2017. szept. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!