Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megteheti a munkáltató?

Megteheti a munkáltató?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párom egy nagy hírű cégnél dolgozik ahol napi 8 óra munkaidő van meghatározva bent vannak 8-17 óráig heti 5 nap, ebből van 45 perc "szabadidejük" amit egész nap használhatnak ha kijönnek a rakodótérből és egy időzítő méri és ha lejárt akkor a többit folyamatosan vonják a fizetésből. Ezt megteheti munkáltató? Mit lehet ezzel csinálni?
2011. szept. 15. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen,megteheti. 8 órát fizetnek csak,amit le is dolgozik.Kap 45 percet ami gondolom,reggeli és ebéd idő..

Feltételezem hogy nagyjából úgy zajlik,hogy van reggel 15 perc szünet(reggeli) .majd 30 perc ebédszünet.Így egyben ez 45 perc..(vagy elosztják a 45 percet több rövidebb szünetekre)

Ha több időt tölt el mint 45 perc,akkor az ár a munkaidejéből menne,és miért fizessék meg ha nem dolgozik??

Sok cégnél van így..

2011. szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs meghatározva hogy mikor van szünet akkor használja mikor akarja és mindenre mérik ha wc-re mész ha kimész inni egy kicsit egyből peregnek a percek, ha napi 8 óra van meghatározva akkor a 45 perc miért nem tartozik bele, mert 8-5-ig az 9 óra é s5-ig ott kell lennie nem jöhet el ha használja a 45 percet ha nem. És havi 55-ért igen, fizessék meg.
2011. szept. 15. 10:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem 8 órát dolgozik hanem 9 órát..

Én reggel 6-tól fél 4-ig dolgozom. Naponta 9 órát,és fél óra szünetem van.Mi is akkor vesszük ki a fél órát amikor akarjuk,és ha kivesszük akár 3 percet is,a kártyánkat csipogtatni kell ki és be menetben..

Ez van..

Elképzelhető,hogy a szerződés szerint 9 órát kell dolgoznia a párodnak nem 8-at..Sokat nem tudtok tenni.Vagy tűri tovább,vagy kilép..

2011. szept. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
8 óra van a szerződésben.
2011. szept. 15. 10:45
 5/5 anonim ***** válasza:
8órába 20 perc szünet ez a törvényes. Vagy ami le van írva a szerződébe. Ha letelik vagy levonja vagy ledolgozza ez a be vett szokás a cégeknél. Én voltam 12 órába ott 2x20 perc volt. első 20 perc kaja többi 20 perc 2 óránként 5 perces pihenő. de ha te 40 percig ettél akkor nem engedett ki a kártya mert az mérte az időt. ha kikéretőztél akkor kiengedtek persze ez levonásként ott volt a fizetés papíron.
2011. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!