Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Erkélyen dohányzás? Ezt már...

Erkélyen dohányzás? Ezt már kicsit túlzásnak érzem.

Figyelt kérdés
Lakóparkunkban kitalálta az egyik szomszéd hölgy, hogy tiltsák be a lakóparkban az erkélyen dohányzást. A kívánalma az volt menjenek le a lakók a lépcsőház elé dohányozni. Azon akadt ki, hogy az alatta lakók sokat dohányoznak és hogy bemegy a bűz hozzá. Azt odáig értem, hogy ezt nem szereti, de ha meg lemennek cigizni a bejárat elé, akkor viszont máshoz száll be a büdös. Hozzánk is be szokott, de két perc és elillan a szaga. Csak én érzem túlzásnak, hogy a bagósok már a saját erkélyükön sem cigizhetnek lassan? Mondjuk nem hagyta jóvá a közgyűlés a liba kezdeményezését, de akkor is. Vagy én vagyok csak túl liberális. Mert szerintem az hogy érezzük egy picit a cigibűzt semmivel sem károsabb mint mondjuk a rengeteg kipufogó gáz. Vidéken éltem Spanyolországban, ott nagyon sokan dohányoztak, lehet, hogy már megszoktam. De amikor Budapestre költöztem nagyon sokáig szenvedtem a szmogtól. Mondjuk ki mit bír:) Szerintetek jogos a szomszéd hölgy igénye, hogy az egész lakóparkban tiltsák be a dohányzást? Hangsúlyozom, én nem dohányzom, mi előtt ezzel jönnétek.
2011. szept. 18. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem jogos, de érthető. Én sem dohányzom, de alattam és melletem igen, és tiszta szivemből gyűlölöm, hogy nyáron kiállnak a teraszra bagózni, hozzám meg dől be a bűz. Az k.urva kedves figyelmesség lenne, ha ki-ki a saját lakását rondítaná össze, nem másét, nem is értem, hogy miért nem a szobában gyújtanak rá, tán csak nem azért, mert az büdös..? ._.
2011. szept. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*mellettem*
2011. szept. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Én sem dohányzom, és szerintem is erősen túlzás. Azért fizettél annyit a lakásért, hogy legyen erkélyed és azt csinálj rajta amit akarj. Az engem is zavar ha valaki a lépcsőházban dohányzik, de azért a saját erkélyén milyen alapon szabhatják meg, hogy mit csináljon az ember?
2011. szept. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem is:) Mellettem is dohányoznak, de nem tud annyi füst bejönni, hogy az megmaradjon a lakásban. Sőt a vendégeimnek megengedem hogy dohányozzanak az erkélyen, és még akkor sem jön be annyi füst, hogy azt tartósan érezzem. Ha a szomszédnál odakozmál a vacsora azt is hamar megérzem:D De a bútorokon, függönyön, csak azt a füstöt lehet érezni ami az én konyhámból jön ki ha odaégetek valamit.:D Én például nehezen tolerálom, hogy ha a felettünk lakó tinik péntek éjjel kettőig tombolnak és nekem szombat reggel be kell mennem dolgozni, még sem szavaztatom meg, hogy valaki ne bulizhasson a saját lakásába. Egy társasházban óhatatlanul vannak afférok a szomszédokkal, mindig lesz valami amibe bele lehet kötni. De ez azért már sok. Ha lemegy az illető a lépcsőház elé dohányozni, akkor meg az pattoghat aki az elsőn vagy a földszinten lakik. Ráadásul akkor ahhoz az összes létező dohányosnak a füstje menne be:D Az hogy a szomszéd erkélyéről beszáll egy kis füst, épp annyi mintha az utcáról szállna be. Vagy hogy dohányozzanak a lakásban? Utána meg az jönne, hogy ki sem nyithatják az ablakot, mert kijön a bűz és beszáll az én ablakomon. Szerintem azért lassan kéne szabni egy határt a kirekesztésnek. Itt már komoly gyűlölködés megy. Mintha minden baj okozói a dohányosok lennének. Lassan majd bűncselekménynek minősítik? Ha majd bűncselekmény lesz akkor jogosan akarják megtiltani a saját erkélyeden való dohányzást, de addig amíg ez be nem következik, ez a kissé felháborító kezdeményezés kategóriába tartozik nálam. Régebben miért nem volt ilyenből probléma? Mert akkor más volt a mumus?
2011. szept. 18. 19:31
 5/6 kavics33 válasza:
Aki nem dohányzik, annak felettébb zavaró az idegen füst, ami beérkezik a szobájába, mert alatta dohányzik egy ipse. Az élvez, én meg szenvedek. Jópofa dolog. Én azért kimérném az öt métert.
2012. jún. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mivel a lakások belmagassága 3 m, ezért simán megvan az 5 m távolság a dohányzó ember szája meg a szomszédja ablaka között. Ráadásul majdnem 2 méteres az erkély mélysége.
2012. jún. 28. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!