Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek: Németország vagy...

Szerintetek: Németország vagy Olaszország? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

16/f vagyok. Egy dologban biztos vagyok. Ahogy elvégeztem a gimnáziumot, szeretnék külföldön élni, mert ezt a magyar helyzetet nem tartom túl jónak.

Olasz kéttannyelvű tagozatra járok, nagyon szeretem a nyelvet, kultúrát, az országot, szerintem egész Olaszország varázslatos. :)

De Németországgal kapcsolatban is hasonlóan vagyok. Bár az csak a második nyelvem, így az olaszt jobban beszélem, de Németország legalább annyira tetszik.

Az egyik országban ez, a másikban az.

Tetszik, hogy Olaszországban ilyen fontos szerepet játszik a tenger, a gasztronómia, az életfelfogás, a hangulatos mediterrán városok, de viszont a városok nem éppen a legbiztonságosabbak.

Éppen ez tetszik viszont Németországban, hogy ott nagyon ügyelnek a tisztaságra, (úgy tudom a fizetések is jobbak), a környezet gyönyörű zöld, viszont hidegebb van, és a németeket kissé furcsának tartják...

Tudom, van még időm, de azért mégis. Mit tanácsoltok ezzel kapcsolatban?


2011. szept. 21. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
én a helyedbe Olaszországot választánam. csak mert imádom :D
2011. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 habibi ***** válasza:
Olaszországban is vannak szép tiszta helyek és a fizetések is elég jók. Szerintem Italiat válaszd, hisz kívülállóként azt mondom, hogy ahhoz húz jobban a szíved. Németország is gyönyörű, de nekem pont a mediterrán hangulat hiányzik belőle,itt is lehet bulizni és nagyon jó kis klubok vannak, a természet csodálatos, csak a tenger hideg (de olyan szépek a kikötők), de vannak egész jó kis tavak, ahol nyáron meleg a víz és a városi nép egész nap ott fürdőzik :)
2011. szept. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem Németország.

Én már vagy ötször jártam az olaszoknál, de nagyon nem kedvelem. :S Maguk az emberek is elég antipatikus (nekem túl tolakodóak), az egész olasz mentalitás nekem nem jön be.

Sajnos a németeknél még nem voltam, de már elég régóta ki szeretnék menni. :)

2011. szept. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Hazaáruló!!!!!
2011. szept. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Olaszország gazdasága hanyatlik, csak úgy szólok.... Amúgy meg ne várj csodát külföldtől sem, nem olyan könnyű azért ott sem, mint ahogy egyesek hiszik. Én biztos nem mennék ki külföldre cselédnek csak azért, mert tudom a nyelvüket, inkább keresnék itthon egy tisztességes munkát.
2011. szept. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:15


h*lye vagy te... most miért hazaáruló az aki jobb életet akar. Én nekem is ez a tervem, de ez nem azt jelenti, hogy a szülőhazám valaha is elfelejteném, és soha sem térnék vissza abba az országba, ahol felnevelkedtem. Mert hát legyen akármilyen ez mégis a miénk.


A kérdésre válaszolva:

Nekem személyesen Németország van a terveim között (angol nehezebben megy, olaszul meg csak annyit tudok, hogy io sono :D) Az iskolával tavaly lehetett menni Rómába és tegnap 20:40 véleményével értek egyet.

2011. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én Németországot választanám,de neked szerintem Olaszország lenne jobb,mert hát az az első számú idegen nyelved:)
2011. okt. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!