Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az álltalunk ismert világon...

Mi az álltalunk ismert világon, a legösszetettebb, legbonyolultabb tárgy;gép;használati eszköz, amit az ember használ és feltalált, megallkotott?

Figyelt kérdés
2011. szept. 27. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a CERN reszecskegyorsito nem igazan hasznalati eszkoz, vagy az is beletartozik a kriteriumokba?


/targy Vagy gep Vagy hasznalati eszkoz, vagy ugy ertette targy Es gep Es hasznalati eszkoz/


Am hallottam mar futballpalya meretu szovogeprol is! Nah az nagyon komoly!!!! Hogyan keszult? Cimu musorban latni erdekes dolgokat.

2011. szept. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

sztem igen.

amúgy én is arra gondoltam.lehet annál is komolyabb valami?:O...az bisztos h a mai technika csúcsán van.

de mi lehet a legtöbb alkatrészből álló legbonyolultabb ember álltal alkotott dolog? vagy a cern-i részecskegyorsító az?

2011. szept. 28. 00:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nem ismerek mindent, de a cerni részecskegyorsító elég jól és bonyolultan összerakott dolog amennyit láttam belőle...


még talán az űrhajók, de a részecskegyorsító sztem még azt is veri...

2011. szept. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát én csak egy egy képet láttam róla neten,de durva lehet nagyon.
2011. szept. 28. 00:37
 5/6 anonim válasza:

a CERN bár nagy, de nem mondanám olyan bonyolultnak. De a Blue Gene, az már bonyolult, már ami a vezérlését illeti.

[link]

2012. febr. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Mi még úgy tanultuk pár éve az egyetemen, hogy mechanikai értelemben véve a legtöbb alkatrészt igénylő, legbonyolultabb kivitelezésű konstrukció az emberiség történelmében a Saturn 5-ös hordozórakéta volt, többek között ezekkel lőtték fel a 60-as években az Apolló program űrhajósait a Holdra. Több millió alkatrészt tartalmazott és a biztonsági rendszere olyan kifinomult volt, hogy majdcsaknem képtelenség volt, hogy váratlanul felrobbanjon. A következő évtizedekben sem a szovjet, sem az amerikai űrprogramban nem volt jellemző, hogy hasonlóan alapos vezérlő és biztonsági rendszerrel szereljék fel az űrrakétákat és ezért sajnos számtalan baleset volt az utóbbi időben is, főként az orosz űrszondák fellövésénél.


Elektronikai kapcsolási szempontból három dolgot tanultunk legbonyolultabbnak, ezekre már nem emlékszem teljesen, de az biztos, hogy az egyik közölük a Boeing 787-es repülőgép irányító rendszere volt.

2013. febr. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!