Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől lehet ilyen szomorú ez...

Mitől lehet ilyen szomorú ez a lány?

Figyelt kérdés
19 éves fiú vagyok és van egy 16 éves lány barátom (és a barát alatt tényleg CSAK barátot értek). Nagyon okkos, csinos, vicces és végtelenül kedves mindenkivel. Eddig azt hittem, hogy boldog, de a múltkor bevallotta, hogy sokat szokott sírni, mert úgy érzi senki számára nem fontos és hogy nincs értelme az életének. Ezen nagyon megbotránkoztam, le is toltam érte amiért ilyen badarságokat gondol és meggyőztem az ellenkezőjéről... legalábbis azt hittem, de aztán pár napja megint volt egy ilyen depressziós estéje. Nem tudom mire vélni a dolgot, már régóta ismerem és nem tudom felfogni, hogy mi miatt lehetnek ilyen hangulatingadozásai. Családjában minden rendben, barátai nagyon jó fejek és rendesek. Komoly kapcsolata nem igazán volt. Járt eddig két fiúval, az egyik nagyon hülyítette, de ennek már rég vége. MI baja lehet, és hogyan tudnám végre kirángatni ebből a hülye állapotból?
2011. szept. 30. 11:21
 1/1 anonim válasza:

Ahoj!


Mindenek előtt ne mindig fiú aggyal próbálj meg nekiállni a helyzetnek, nézzük egy kicsit lányosabban a dolgot:

- Az, hogy egy ilyet bevallott neked fontos bizalmi helyzet és viszony, ezt nagyon értékeld, amikor ilyenről beszélsz vele talán ennek kellene minden előtt állnia. Aki ennyit tesz azért, hogy elfedje a boldogtalanságát csak akkor érzi még rosszabbul magát, hogyha úgy érzi, hogy kiszolgáltatott lett, főleg, ha te szolgáltattad ki azzal pl. hogy ezzel előhozakodsz más alkalmakkor, vagy számon akarsz kérni valamiféle javulást. Ez nem egy megfázás, hogy beveszem a gyógyszert és jobban leszek...

- Ne akard azonnal megoldani a helyzetet, sokkal fontosabb, hogy kifejezd amellett, hogy elsőre megköszönöd a bizalmát, hogy a számodra ugyanolyan fontos és hozzád bármikor fordulhat ilyen ügyben is, egyáltalán nem ciki. Ne építs gátakat azzal, hogy rövidre akarod zárni a témát egy javaslattal és egy állandóan számon tartott javulással.

- Fejezd ki végül, hogy mindemellett téged is aggaszt ez a helyzet, mert a barátok nem tudnak a másik nyűgje-baja mellett csak úgy elmenni, így neked nagyon fontos, hogy ez a továbbiakban hogyan alakul.


Egy lánnyal próbálj meg alapvetően érzelmi oldalról tárgyalni, főleg, ha segíteni szeretnél neki, ilyenkor a férfias logika csak falakat épít és érzéketlenségről ad tanúbizonyságot.


Remélem néhány gondolattal tudtam segíteni. Bár én fiú vagyok, nekem is vannak hasonló érzéseim, ár a legrosszabb, hogy úgy érzem sok hozzám közel állónak ki vagyok szolgáltatva, így próbálom egyre jobban bezárni az életem mindenki előtt, hogy csak az az 1-2 kivétel sejthesse, hogy milyen egyéniség vagyok, a többieknek úgyis csak a felszínes dolgok számítanak.


22/F

2012. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!