Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan történik az adás-vétel...

Hogyan történik az adás-vétel egy autó esetén?

Figyelt kérdés
Amennyiben én vagyok az eladó, milyen iratokkal kell rendelkeznek hogy az adásvétel helyrejöjjön, illetve milyen kötelezettségeim vannak? (adás vételi szerződés, biztositás, súlyadó, eredetiség vizsgálat stb)
2011. szept. 30. 11:35
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Forgalmi, törzskönyv és a járgány kell. Súlyadót az fizeti egész évre, akinek a nevén január 1-én van az autó. Az összes többi megbeszélés kérdése, de vannak úgymond íratlan szabályok:

-az eladó viszi az adásvételi szerződést (figyelj, hogy az új, vagyonátruházási szöveges szerződés legyen). 4 eredeti példányt kell megírni, 2-2 megy a vővnek és az eladónak, 1-1 tanú kell.

-eredetvizsgát általában (99%) a vevő fizeti, de ez nem kötelező

-biztosítást már mindenképpen a vevőnek kell majd kötnie. Az új adásvételin óra-percre van az átadás-átvétel rögzítve, így onnantól, hogy elviszi, a vevő felelőssége a baleset.


Az eladónak 5 (munka)napon belül kell jelentenie az okmányirodában az eladást, érdemes azt az utat a saját biztosítóval is ugyanakkor megjárni és lemondani a biztosítást.

A vevőnek 15 napon belül kell az átírást megtennie, amihez már kell lennie megkötött kötelező biztosításnak, és kell hozzá az eredetvizsga is.

Eladónál, vevőnél, tanúknál lehetőleg érvényes személyi és lakcímkártya legyen...

2011. szept. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!