Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért vannak számítógépes...

Miért vannak számítógépes vírusok?

Figyelt kérdés
Kik csinálják és miért? Mi hasznuk van belőle,ha pl.az én gépemről szereznek adatokat,megfertőznek fájlokat,vagy akár elvesztek adatokat?Legálisan csinálnak vírusokat? Lehet hülye kérdés,de engem ez már régóta foglalkoztat..
2011. okt. 3. 20:32
 1/9 anonim válasza:

Ellopják a személyiségedet, ami az alvilági piacon elég jól fizet.

Persze vannak kisebb hobbivírusok, amik csak felidegesítenek.

A legtöbb vírust a vírusírtó forgalmazók fejlesztik, erről készült egy azóta már betiltott dokumentumfilm, ahol leleplezik az aljasságokat.

2011. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vannak akik csak szemétládák és ezért. Vannak akiket felbérelnek hogy olyan vírust gyártsanak amivel le tudják tesztelni az adott védelmi rendszereket hogy oda crackerek ne törhessenek be. Haszna is van egy ilyen vírusnak. De amúgy a vírusok anno egy hibás programrészekből alakultak ki amik hibákat okoztak és kb innen kapták a vírus nevet.
2011. okt. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pofonegyszerű és logikus: azok írják a vírusokat, akik a vírusírtókat, hogy drága pénzen megvedd..


Érdekesség: az első vírus (amiről tudok) még anno C64re íródott, kibacásból, munkatársnak. A progi direkt kivitte a disk olvasófejét, manuálisan lehetett csak megoldani (ha szétkaptad a meghajtót, visszatetted az olvasót...:))

2011. okt. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
vagy egyszerűen olyasvalaki írja akit középiskolában minden nap megvernek és hogy neki is legyen valami öröme az "életben" azzal szívat másokat hogy megfertőzi a gépüket
2011. okt. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

régebben a szivatás volt a cél,minél jobban kib@szni a másikkal,szétpörgetni a hardvereket,hazavágni a rendszert stb.

Mai világban inkább infógyűjtés,haszonszerzés a cél.Adatgyűjtős mindenről.Egyre több az olyan vírus is ami ha behatol arra használja a géped amire akarja,pl megfertőz párezer vagy millió gépet és együttes erővel lépnek fel,bénítanak meg szervereket,hálózatokat omlasztanak össze sokszor az észrevételed nélkül is akár,ilyenkor mondják azt hogy zombigépek.

2011. okt. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A második válaszon jót röhögtem :-DDD


A crackerek tényleg veszélyes népség... mindent megtesznek, hogy hozzájussanak a napi adagjukhoz, de kétlem, hogy sok IT-s szaki lenne köztük :-D. Bár ki tudja? :-D


Amit meg a végén írt :-D. Nehezen tudom elképzelni, hogy véletlenül megír valaki egy vírust, ami kimászik a fejlesztő környezetből :-D.

2011. okt. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Őőőő nem. Azt ott úgy értettem hogy egy hibásan megírt programrész ami mást csinált mint kellett volna. Pl valaki megírt egy oprendszert és ahhoz valaki pár segédcuccot amik nem sikerültek jól és szétszedték a rendszert. Ezt fogták fel vírusnak.
2011. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem te a Bugokra gondolsz
2011. okt. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azok a kisebb programhibák. A bug eleve arról kapta a nevét hogy berepült az egyik első számítógép belsejébe és valamilyen csövet kisütött sikeresen. Tulajdonképpen azok is bugok voltak csak nem úgy fogták fel őket.
2011. okt. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!