Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyerek iskoláztatása lakóhely...

Gyerek iskoláztatása lakóhely szerint?

Figyelt kérdés

Kisfiam tanköteles korú lett, be is írattuk az állandó lakóhelyünk szerinti általános iskolába. Van egy ideiglenes lakcímünk is, és most kaptunk egy levelet, hogy az ottani köreti iskolában jelentkezzünk, hogyha a gyerek mégegy évet maradt oviban, ha pedig másik iskolába jár, azt is kötelesek vagyunk lejelenteni.

Én úgy tudom, hogy csak akkor kérnek ilyet, ha NEM AZ ÁLLANDÓ LAKCÍM szerinti körzeti iskolába irattam a gyereket. Az ideiglenes lakcím szerinti körzeti iskolába miért kell lejelenteni ilyet? Fel is hívtam az ottani Önkormányzatot és azt kérdezte, hogy biztos, hogy csak ideiglenes-e az a lakcím, ahonnan jött az értesítő? És igen, az csak ideiglenes cím. Mondta, hogy akkor hívjam fel ezt meg írjak levelet annak... miért kellene? Azt szeretném kikerülni, hogy csak azért kelljen telefonálnom meg levelet írogatnom, mert nekik így a kényelmesebb, ha a szülő telefonálgat meg írogat...


2011. okt. 7. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Én nem csinálnék semmit. Nehogy már a te szabadidődre meg telefonszámládra menjen. Ha majd keresnek ez ügyben, akkor előveszed a papírokat és megmutatod nekik, melyik ideiglenes és melyik állandó lakcím. Ha jól vettem ki, már be van íratva egy iskolába a gyerek, ahová gond nélkül be tud járni. Ezután is rendesen bejár oda és kész, ha valakinek ezzel később problémája lesz, akkor majd szól neked, te meg igazolod, hogy jó helyre jár a gyerek.
2011. okt. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Az Önkormányzatoknak kötelessége meggyőződni,hogy a lakhellyel rendelkező szülők gyerekei járnak-e iskolába?

Egy levél nem kerül olyan sokba,hogy ne tudnád megírni nekik,hogy iskolás a gyereked. Ha ugyanis nem járna sehova,akkor büntetniük kellene a szülőket.

2011. okt. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Namost ezzel én is tisztában vagyok, de mint azt eleve leírtam, hogy az ÁLLANDÓ LAKCÍMÜNK SZERINTI általános iskolába irattam, és mindig is ez volt az állandó lakcímünk. És igen, az ÁLLANDÓ lakcím szerinti körzeti iskolába köteles vagy bejelenteni ,ha nem oda iratod. A kérdésem az volt, hogy vajon az ideiglenes szerinti iskolába is kötelező-e lejelenteni.
2011. okt. 7. 09:19
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja igen. És, az állandó lakcímünk szerinti önkormányzat pedig TUDJA, hogy a gyerekem ide jár, mert le van jelentve. Akkor meg gond miért lenne?
2011. okt. 7. 09:20
 5/5 A kérdező kommentje:
EZEKSZERINT SENKI NEM TUDJA?!
2011. okt. 11. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!