Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen faanyagot használjak?

Milyen faanyagot használjak?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy szeretnék egy bokkent (fából készült kard) készíteni, csak az a gond hogy nem tudom milyen fát használjak alapanyagnak, a lehető legkeményebbet szeretném felhasználni ami a mi erdeinkben honos. A tölgy és az akác elég kemény, hátrányuk hogy száradás után hajlamosak a repedésre, hasadásra. Ajánlották a mogyorófát, ami a szóbeszéd szerint nagyon kemény, száradás után és ha kifüstölik előbb akkor meg se reped. Szóval várom a tanácsokat, nem arra gondoltam hogy valaki már készített ilyesmit, csupán arra hogy hátha ért egy kicsit a fák tömörségéhez és keménységéhez.


Utólag még annyit hogy a bokkent csupán sportolásra használnám, nem pedig harcra. :)


2011. okt. 14. 23:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is a mogyi fára tippelnék. Régebben íjat csináltam egy-egy szálból egy kis spárgával :) Sose tört el pedig sokszor felhúztam, néha annyira, hogy elszakadt a spárga.


Hjaj, régi szép idők :)

2011. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, még ma elkezdem az elkészítését.
2011. okt. 17. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!