Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postai utánvétel hogyan működik?

Postai utánvétel hogyan működik?

Figyelt kérdés

Szóval vettek tőlem egy Ipod Touch 4G-t (42.000ft).

Postán kell feladjam és akkor csomagot kell küldeni után vételbe ha jól tudom.Mennyibe (ft) lenne az egész küldés díja?

És ez az után vétel hogy működik?

A postás elviszi a gyereknek személyesen a cuccost és a postás csak akkor adja át a cuccost ha a gyerek kifizeti a 42.000ft-t? Vagy ez hogy működik?

És utána meg nekem jön vissza a pénz postán vagy hogy?

Mert nem szeretném ha átvernének.


2011. okt. 17. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Ilyen értékes dolgot ne küldj utánvétellel. Banki átutalás a legjobb, ha nincs számlád, akkor ingyen nyithatsz bárhol. Az utánvétel kockázatos, legalábbis szerintem. De ha mégis azt választod, akkor majd a postásnak fizeti ki a vevő, és neked házhoz hozza a postásod a pénzedez. Ee persze nincs ingyen, van valami díja. Ezért is jobb az átutalás, mert az ingyenes.
2011. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Banki átutalás a legjobb"


Ezzel azért nem értenék egyet, egy ismeretlennek csak úgy 40 ezer forintot nem fogok feladni. Mellesleg utána ugyanúgy küldheti postán. Az utánvét gyakorlatilag egy sima postai csomagküldés, viszont csak az ellenérték kifizetése után adja át a postás, utána pedig a posta kifizeti. Ebben nincs hibalehetőség.


Az átutalás meg nincs ingyen. Pontosabban nincs mindenkinek ingyen.

2012. aug. 12. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!