Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit takar az alábbi mondat?

Mit takar az alábbi mondat?

Figyelt kérdés
" Minden, ami egyszer megtörténik, lehet, hogy soha többé nem történik meg újra. De minden, ami kétszer történik, bizonyosan megtörténik harmadszor is. "
2011. okt. 19. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
az első mondat szerintem azt hogy van ami az életben csak egyszer történik és nagyon értékes .a második meg azt hogy többször megtörténhet egy dolog de az már nem annyira értékes mintha csak egyszer történne meg.
2011. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem egyáltalán nem ezt jelenti, de köszönöm az ötletet!
2011. okt. 19. 15:57
 3/9 anonim ***** válasza:

"Minden, ami egyszer megtörténik, lehet, hogy soha többé nem történik meg újra" = Van, ami csak egyszer történhet meg, de az fontos dolog, páratlan és többször nem történik meg az életben.


"De minden, ami kétszer történik, bizonyosan megtörténik harmadszor is. " = Vannak olyan dolgok, amik többször előfordulnak, de azok azért fordulnak elő többször, mert nem fontosak és/vagy hibát ejtettünk, amiért megint megtörtént. Ezek általános dolgok, hozzátartoznak az élet ritmusaihoz.


Az első mondat egy páratlan, egyszer előforduló érzést/élményt fejez ki, a második viszont egy olyan dolgot, ami általános dolog, többször megtörténik, nincs nagy jelentősége, feltehetőleg megint megtörténik, mert annyira általános.


Valójában ez csak egy vélemény, én sem tudom, viszont eléggé elgondolkodtató mondat - sőt, tetszik is!

2011. okt. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Második! Ugyan azt írtad le, mint az első, csak egy kicsit jobban kifejtetted a gondolataidat, Neked is köszönöm az ötletet, de még mindig úgy gondolom, hogy a mondat nem ezt takarja, szerintem inkább rossz dolgokra akar utalni, például, hogyha egy ember hazudik, egyszer, akkor még van rá esély, talán még lehet, hogy nem hazudik soha többször, de ha már kétszer is hazudott, akkor újra, és újra, és újra megfogja tenni, vagy ha valaki valami rossz dolgot csinál, ha csak egyszer tette meg, talán még elképzelhető, hogy nem fogja többször, de ha már másodszor is megtette, nem fogja visszatartani semmi a harmadiktól..
2011. okt. 19. 16:45
 5/9 A kérdező kommentje:

Mint mikor egy férfi megüt egy nőt, egyszer. Akkor a nő reménykedik, bízik, hogy soha többet nem üti Őt meg, reméli, hogy soha többet nem történik meg újra. " Minden, ami egyszer megtörténik, lehet, hogy soha többé nem történik meg újra. "


De ha megüti másodszor, akkor a nő már tudni fogja, hogy az a férfi megfogja ütni Őt, harmadszor, és negyedszer is. " De minden, ami kétszer történik, bizonyosan megtörténik harmadszor is. "


Vagy mikor egy nő megcsalja a férjét. Egyszer, akkor még megbánhatja, és elhatározhatja, hogy nem teszi meg többet, és lehet, hogy így lesz, és soha többé nem történik meg újra. De ha másodszor is megcsalja, akkor megfogja harmadszor, és megint, és megint, és megint.

2011. okt. 19. 16:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdező: értem, mire gondolsz. Nem feltételnül rosszra kell gondolni, lehet jóra is: egy nő, életében talán egyszer lesz igazán szerelmes, de van, aki többször. Például.

Vagy az nem mindennap történik meg az emberrel, hogy megnyeri a lottót - kevesebb esélye van rá, hogy másodszor megnyerje. Viszont, ha nyer egy kaparósorsjegyet, akkor lehet, hogy másodszorra is nyer eggyel, és ha már ez megtörtént, miért ne lehetne harmadszor is szerencséje?

2011. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, hogy az aki ezt írta rossz dolgokra gondolt, mert kicsit úgy érzem, hogy ez a mondat óva intő!
2011. okt. 19. 17:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, eléggé szomorkás hangulata van. Akármire is gondolt, szerintem csalódott lehetett.
2011. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, te ugyan azt mondtad el, mint az első kettő, csak konkrét példával, eh...
2011. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!