Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek az örökké undok,...

Mit tegyek az örökké undok, "én mindenkinél okosabb vagyok" kolléganőmmel?

Figyelt kérdés

A szitu a következő: fél éve dolgozom a cégnél. Van egy kolléganőm, aki mindig mindenkinél mindent jobban tud, örökké felülbírálja a főnökség döntéseit, mindenkit utasítgat, parancsolgat. Na már most a legeslegjobban én vagyok kitéve ezeknek, ugyanis én vagyok itt a legkevesebb ideje, továbbá én vagyok a legfiatalabb is. Egyszerűen kegyetlen ez a nő. ráadásul kikerülni sem tudom, mert egy irodában dolgozunk, de két különböző munkát. abból is elegem van, hogy mindig mindenbe belepofázik. Például beszélgetek egy másik kolléganőmmel hogy hova megyek ágyneműt venni, erre közbeszól, mintha bárki is kérdezte volna a véleményét, hogy de buta vagyok, meg de hülye vagyok, mert ott a legdrágább, miért oda megyek. Nem mindegy ez neki? Mi köze van hozzá? Az én pénzemet költöm, nem az övét. Akkor olyat mond, hogy már ne is haragudjak, de ő nem hiszi el, hogy én diplomával több mint fél évig nem találtam munkát, mert ha nagyon akartam volna, akkor akár egy hét alatt is találtam volna. Hát most mi köze van hozzá? Ezek szerint zavarja, hogy ott vagyok. De már az első perctől kezdve ilyen. Igazából segget csinál a szájából. Már a legelső nap észrevettem. Mondtam valamit, rögtön leugatott - ja, és mindig ezt csinálja, hogy az ember szavába vág és leugatja a tíz körméről - hogy nekem nincs igazam, mert az úgy nem jó, erre másnap ugyanezt mondja ő is, mint én előző nap, és észre sem vette.

Akkor például nemrég volt a névnapom, és sütöttem itthon sütit. Vittem be a munkahelyre úgy, hogy mindenkinek jusson. Mindenkinek ízlett, kivéve neki. Ő túl száraznak találta a tésztát, és túl édesnek. Ez is érdekes, 14 éve sütök-főzök, mindkét szülőm szakács, tehát volt kitől tanulnom, úgyhogy nekem elhihetitek, hogy kenem-vágom a konyhaművészetet, erre fikázza a süteményemet. Mondtam is neki, hogy nem kötelező belőle enni, majd megeszi más, és volt is rá jelentkező bőven.


Ráadásul állandóan a hátam mögött szúrkálódik, nemrég kitalálta, hogy szerinte én mosdatlan vagyok csak azért, mert nincs zuhanyzónk, ezért fürdőkádban fürdök, vagyis nem zuhanyozok, és őszerinte csak zuhanyzással lehet megszabadulni a napi kosztól.


Egyelőre ennyi jutott eszembe. Mi a fenét csináljak vele? Mindenkivel ilyen, de velem a legjobban.


2009. máj. 3. 19:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb nem foglalkozni vele. Mást nem nagyon tudsz tenni. Előbb-utóbb eljön a szerencséd, és eltűnik az életedből. Nekem 9éve van ilyen osztálytársam, aki folyton bunkóskodik, meg ilyesmi. Alig bírom elviselni, egyszerűen utálom, de nem tudok vele mit tenni... Muszáj elviselni. Én próbálok nem foglalkozni vele. Hagyd békén, ne csapj vissza neki, mert azzal csak ingerled, és hidd el, az ilyen fajták már csak azért is tovább csinálják, ha látják, hogy nem értesz velük egyet. Szóval szerintem ne figyelj oda rá, és ne érdekeljen, mit mond a sütidről.

Olyat még nem hallottam, hogy fürdőkádban nem lehet rendesen lemosakodni... nekünk sincs itthon zuhanyzónk, de szerintem meg a zuhanyzás után koszosabb maradok.:D Na mindeggy... a lényeg, hogy neked van igazad, ő valószínűleg féltékeny rád, azért csinálja ezt veled... főleg veled... gondolom szép vagy?! diplomás is vagy, szóval arra is féltékeny lehet, és jól sütsz, tehát arra is... Ha beszól, gondolj arra, hogy csak azért csinálja, mert féltékeny. Mást nem tudok javasolni... Biztos túléled.;)

2009. máj. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát mindenféleképpen túl kell élnem, mert nincs más választásom. Kell a pénz, kell a munka. De egyszerűen napról-napra egyre jobban utálom. Már ha csak a hangját meghallom felmegy bennem a pumpa. Ne tudd meg mekkora egy szemétláda. De a magánéletben is ilyen. A férje elhagyta, a gyerekei felé se néznek. Ő maga megmondta, hogy az utóbbi pár évben már csak kritizálni tudta a férjét és a gyerekeit. Szóval nem csoda, hogy magára maradt. De sebaj, az a lényeg, hogy ő tökéletes.
2009. máj. 3. 20:17
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

HIHI :D

mindenbe agyál neki igazat de még abba is amit hülyeségnek tartasz

!!

vigyázz ara hogy tulságossan ne játszad meg magad!!!

a másik hogy kezdjél felnézni rá de csak játékbol és kérjél töle minnél minél több tanácsot de annyit hogy már ő unja

eleinte lefog inteni valamivel ,de csak azért is nézzél fel rá

pl ha beszélgetsz valakivel akkort probáld egy picit dicsérni ne nagyon csak egy picit !:)

ami a fontos hogy soha ne hodoljál be neki !!


magyarán csináld a kis hülye libát aki felnéz az okos NŐ re

ennyi

hidd el hogy 3 honapmulva egészen másként fog viselkedni

:)))

2009. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem rossz az ötlet, kipróbálom, kíváncsi vagyok hogyan reagál. Azt már próbáltam, hogy figyelembe sem veszem, de az csak olaj volt a tűzre.
2009. máj. 3. 20:49
 5/15 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy én soha, de soha nem büszkélkedtem és nem kérkedtem a diplomámmal. Szóval még csak ezért sem lehet oka piszkálódni. Az oké, hogy lediplomáztam tavaly, de ettől még nem biztos, hogy okosabb vagyok, mint mások. Szépnek meg egyáltalán nem nevezném magam, szerintem teljesen átlagos a kinézetem, sőt inkább abba a "csúnyácska, de aranyos" kategóriába tartozom. Tehát valóban nem értem. Gondoltam arra, hogy lehet hogy az szúrja a szemét, hogy nekem a szüleimmel és a testvéreimmel eget rengető a kapcsolatom? HOgy mindent megteszünk egymásért? Hogy szóba állunk egymással? De arról én nem tehetek, hogy őt faképnél hagyták a gyerekei, és rá sem nyitják a kaput a kiállhatatlan természete miatt. Az egyik egészen külföldig menekült tőle, a férje meg otthagyott csapot-papot, minden vagyonát, hogy minél hamarabb kimondhassák a válást. Erről én nem tehetek, és más sem a munkahelyen. Erről ő tehet, és meg is érdemli. Egye meg amit főzött, de ne máson verje le a magányát.
2009. máj. 3. 21:03
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
:) 3 honap mulva megfogod ismerni az igazi arcát :)
2009. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg,hogy levegőnek nézed.Csak akkor szólj hozzá,ha nagyon muszáj.Közben figyeld,hogy reagál.Hátha rájössz,mi a gyenge pontja! Akkor megfoghatod,valamilyen vicces formában helyrerakhatod.Türelem! Sikerülni fog! Nagyon buta lehet...

Még valami.Ne hagyd,hogy tönkretegye a napjaidat,hiszen "nincs kivel vitatkozni".Sok kitartást!

2009. máj. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Röhögd ki. Ha a szavadba vág, vágj te is az ő szavába. Kérdezd meg a többi munkatársadat, mikor ő nincs ott, hogy mi a véleményük róla, és dolgozzatok ki közösen valamilyen védekezést a hülyeségei ellen.
2009. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igazából mindenkinek tele van vele a töke. Még az igazgatóhelyettesnek is, meg lassan már a főnöknek is. Mindent mindenkinél jobban tud. Remélem egyszer letörik a szarvát.
2009. máj. 4. 18:30
 10/15 A kérdező kommentje:
Gyenge pontja, ha arról beszélek, hogy milyen jól kijövök a szüleimmel, testvéreimmel, férjemmel. Ezt ki nem állhatja látom rajta. De ha mások beszélnek a boldog családi életükről akkor is látszik, hogy felmegy benne a pumpa.
2009. máj. 4. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!