Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közmunkáról fizetetlen szabads...

Közmunkáról fizetetlen szabadságra lehetséges menni?

Figyelt kérdés
Behívtak közmunkára 2 hónapra 4 órás munkaidőre. Viszont a 2 hónapból én legalább egy felet vagy 3/4 hónapot tutira nem tudok bejárni, mert felsőoktatásban tanulok és vizsgaidőszak lesz. Lehetséges valahogy hogy meglegyen az évre való közmunkám (hogy jövőre is kapjak ellátást)? A fizetetlen szabadságra gondoltam, de nem tudom, hogy közmunkásként el lehet e menni olyanra..., ill., hogy ahhz mi kell, hogy engedjék.
2011. okt. 24. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Közmunkára nem jár fizetetlen szabadság.Sőt 4 órára is ha jár fizetett szabi akkor is nagyon kevés nap..Nem hiszem hogy megoldható hogy a 8 hétből 5-6 hetet mint fizetetlen ne járj be..Ilyet még egy normális munkahelynél sem engedik meg..
2011. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy hónap kell a jogosultsághoz, aztán közös megegyezéssel elmehetsz. Már ha jól tudom.
2011. okt. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy én tudom ez a négy órás munka úgy van hogy 1 hétre összevonnak 2 hetet ergo 4óra*2 tehát 8 órás munka idő mint általában. Viszont csak 2 hetente mész dolgozni. Meg pénteken rövidített nap van azt hiszem. Akkor talán csak 15ig dolgozol.


Egyébként én azt hittem főiskolánál ez másképp megy és munkára csak akkor hívnak be ha munkanélküli vagy. De akkor mégsem.

2011. okt. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én munkanélküli vagyok, és levelező tagozatos főiskolai hallgató, ezért hívnak be. Viszont most találtam egy olyat, hogy háztartási munka, elvileg kiváltja a szükséges 30 napot, tehát, hogy ott is letölthetem ezt az időt, és jövőre ugyanúgy kaphatok segélyt, mintha közmunkára mennék. A szüleim be is jelentenének így itthonra. De majd a hivatalnál még utánakérdezek, hogy most így, hogy már megkaptam ezt a behívólevelet, foglalkoztathatnak e még így mint háztartási munkást.
2011. okt. 24. 16:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy marha volt aki a 2 hónap / 4 órás munkaidőt kitalálta, vagy direktbe gonosz, mert így 2 hónapnyi bérletet kell venni, 8 órásba meg csak 1 hónapnyit.
2014. febr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!