Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szőke hajjal cigánynak lenni...

Szőke hajjal cigánynak lenni szerencse?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel a kérdést,mert igazából egy cigány családban születtem,anyu cigány a nevelőapám félcigány.

Anyu felmenői közül is mindenki az és az összes rokonom sötét bőrű illetve fekete hajú! A helyzet az,hogy én apura ütöttem,mert ő magyar volt csak elváltak anyuval.. Az eredeti hajszínem világosbarna de szőkítem,mivel a bőröm is nagyon világos mint apunak! Mikor lagzikba megyünk vagy mulatunk otthon szokás szerint ott van anyunak az egész családja és úgy érzem,hogy lenéznek engem emiatt,hogy nem rajtam nem ütött ki a vér!!! A húgomat meg persze,aki szintén filcigány de fekete mint a föld egésznap majmolják,hogy milyen szép cigánylány!A suliban is folyton kiközösítenek (nem a magyarok) mert nem hiszik el,hogy cigány vagyok! Apu mondta,hogy szerinte nagy szerencsém van, hogy az ő típusát örököltem,

mert a magyarok lenézik a cigányokat sajnos,engem pedig nem,mert nem mondják meg,hogy az vagyok!!! Én mégsem érzem szerencsésnek magam,főleg,hogy kilógok a családból,

és a cigányok közt "parasztnak" számítok mert nem vagyok barna bőrű!

Bocsi ha kicsit hosszúra sikeredett,arra vagyok igazából kíváncsi,hogy ti a helyemben örülnétek-e,hogy a családotok minden tagja cigány,de ti nem néztek ki annak!?


A Rasszistáknak csak annyi,hogy a támadásokra nem vagyok kíváncsi,mi normális cigányok vagyunk, dolgozik anyu,hogy tudjunk mit enni nem lopunk,csalunk és stb.


16/L


2011. okt. 26. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem neked kell azt eldöntened, hogy hová, kihez akarsz tartozni. Mások véleménye pedig ne számítson. Én nem vagyok cigány, és nem is igazán tudom, hogy a romáknál hogyan mennek az ilyen dolgok, de szerintem akkor se akarj másoknak megfelelni.
2011. okt. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy azért vagy szőke, mert svéd cigány vagy!
2011. okt. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
magyarországon sajnos tényleg nagy a rasszizmus, szóval ilyen szempontból nagy szerencséd van. az, hogy a saját családod lenéz emiatt, nem valami rendes dolog, főleg, hogy teljesen logikátlan, mivel nem tehetsz róla...gondolom, hogy rossz érzés lehet kilógni a családodból, főleg ha még ki is közösítenek, viszont legalább hátrányos megkülönböztetés nem fog érni a világ részéről. én szerintem örülnék a szőke hajamnak, igen. ezzel még nem tagadod meg a családod vagy a cigányokat, ez csak annyit jelent, hogy az ember örül, ha nem szemétkednek vele feleslegesen. különben meg tényleg ne akarj másoknak megfelelni, se családnak, se idegeneknek, csak magadnak.
2011. okt. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából magamnak szeretnék megfelelni,csak elég nehezen tudom elfogadni,hogy nem vagyok teljesen olyan mint a többiek!
2011. okt. 26. 20:02
 5/7 anonim válasza:
Elfogadom a cigányt ha nem: gyilkos, nem lop, nem rabol, nem csal stb... Egyébként én ha én nem lennék cigány de a családomban mindenki az lenne... Hát én örülnék hogy nem lennék cigány. Így több barátod/barátnőd lesz mivel a magyarok többsége utálja a cigányokat.
2011. nov. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó most azt akarja mondani,hogy ha nem nézeki úgy nem is vagyok az??
2011. nov. 1. 01:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy elfogadd, és szeresd magad úgy ahogy, vagy, és légy büszke rá. Mivel Két faj jellegzetességeit is örökölted döntened kell, hogy hova akarsz tartozni, ez abszolút rajtad múlik. Esetleg próbálj a szüleiddel beszélgetni ebben a témában, hogy mit gondolnak a rasszizmusról. Utána én biztos felrónám, hogy ők ugyanezt csinálják veled, így érzelmileg is átgondolják ezt az egészet. :) A legjobbakat!
2012. júl. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!