Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan vegyek ki 10 munkanapra...

Hogyan vegyek ki 10 munkanapra beteg állományt December utolsó 2 hetében a háziorvosomtól?

Figyelt kérdés
A gondom az December utolsó 2 hetében kötelező téli leállás lesz a munkahelyemen belül. Nekem 22 nap éves szabadságomból semmi nem maradt December utolsó 2 hetére. Március 14-ét szombaton kötelezően nem dolgozhattam le. Májusban, Júniusban 1-1 napot a kötelező túlórázásom végett kényszer szabadságot adtak nekem a túlóra megfizetése helyett. Júliusban 2 hétre (10 munkanapra) nyári szabadságon voltam. Augusztus közepén ki lett rakva az ajtóra egy papír Augusztus utolsó 1,5 hetére (8 munkanapra) kötelező nyári leállást tartalmazta. És tavaly nyáron nem volt nyári leállás 2009. ősze óta dolgozóm 1. munkahelyemen. Ősszel utolsó szabadságom rendőrségi tanúi ügyem miatt behívásra ment rá. Voltam 2 napig beteg állományban valamilyen vírust elkaptam és első beteg állományom volt egyben dolgozói évemben. Így már 13 napom maradt az éves beteg szabadságomból. Azt sem tudom mit mondjak a házi orvosomnak. Nincs olyan a munkahelyemen akinek nem maradt szabadsága December utolsó 2 hetére vagy 1,5 hetére, hogy ledolgozza teljesen a Decemberi hónapot kivéve a Karácsonyi ünnep napokat. 4 órás műszakban dolgozóm 449 Ft órabérben 2011-ben. Nem szeretnék kevesebbet kapni 2011. Decemberi munkabéremből 10 vagy 6 munka nap kiesne nekem fizetésből.
2011. okt. 29. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát ha jó fej a háziorvosod, akkor mond ezt el neki. Ha nem az, akkor vmit lódítsál neki. Mondjuk meghúzódott a derekad, hánytál, lehet, hogy romlott kaját ettél, vagy bármit..
2011. okt. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!