Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Le kellett volna ráznom őket?...

Le kellett volna ráznom őket? Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ma voltak nálunk valami házallók.Egy 40 körüli pasas,meg egy fiatal lány és valami bibliatanulmányról magyaráztak.Volt a férfinál egy Biblia meg még valami kis kézikönyv,ami szintén a vallással kapcsolatos.Azt a kezembe nyomta,hogy válasszak belőle egy témát,ami szerintem érdekes,én csak úgy találomra mondtam az egyiket.Erre ő felcsapta a Bibliát és vagy 20 percig magyarázta nekem,hogy mi tartozik abba a témakörbe.Egyáltalán nem figyeltem oda,csak azon kattogott az agyam,hogy ha most ezt végighallgatom talán ennyivel meg is úszom a dolgot,sajnos nem így lett.Amikor befejezte a mondókáját felajánlotta,hogy a napokban újra eljönnek majd a feleségével,hogy mélyrehatóbban is el tudjunk beszélgetni a biblia tanításairól,addig is itthagyta nekem azt a kis könyvet,hogy olvasgassam.Nem tudtam,hogy mondjam meg neki,hogy engem ez az egész nem érdekel,ezért megadtam neki a telefonszámomat!Tudom hiba volt,de nem mondhattam a 20 perces előadása után,amit mosolyogva hallgattam végig,hogy bocs,de ez engem nem érdekel.Azt mondta,hogy valószínűleg hétfő délután jönnek majd el a feleségével,de előtte rámcsörög,hogy nekem alkalmas lesz-e az időpont.Most nem tudom mi tévő legyek,Arra gondoltam,hogy egyszerűen fel sem veszem a telefont ha hív,mert ha felveszem és kitalálok valami kifogást,akkor biztos,hogy másik időpontot akar majd megbeszélni.Mit csináljak most?
2011. okt. 29. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:

persze hogy le kellett volna ráznod őket, ha egyszer nem érdekel, amivel házalnak. most már persze, hogy hülyén jön ki, de akkor is vissza kell mondani. vagy belépni az egyházukba. :)


kemény önbizalomhiányt szimatolok, ha inkább végighallgatod a hülyeséget, mint hogy megmondd, hogy nem érdekel.

2011. okt. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 bánomisén ***** válasza:

Menekülj!!!


Komolyra fordítva a szót, amikor felhív, mondd meg neki egyszerűen, hogy köszönöd szépen, téged ez a téma nem érdekel ilyen mélyenszántóan. Nagyon kedvesek, hogy emiatt elfáradnának hozzád, de kéred őket, hogy ne tegyék.

Mondd meg neki egyenesen. Biztos majd erősködik, de te tarts ki a véleményed mellett, és ennél többet ne mondj, mert abba belekapaszkodik és telefonon fog téríteni.


Nekem nincs bajom semmiféle vallással, de az erőszakos térítéseket nem bírom. Én leráztam volna őket, de ha már így alakult, akkor még telefonon tudod korrigálni. Ha nem akarod, nem kell végighallgatnod őket.

Megbántani nem fogod, az biztos, ennél durvább elutasításokat is kaptak már, vastag bőr van a képükön. Meg ha meg is bántódik, az az ő baja. Nem barát, nem ismerős. Aki erőszakosan térít, annak bele kell kalkulálnia, hogy ugyanolyan erőszakosan küldik el.

2011. okt. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!