Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az óravissza...

Mi a véleményetek az óravisszaállításról? Csak én látom így a következőt?

Figyelt kérdés

Tegnap (okt 29, szo) az egyik csatornán bemondták, hogy vissza kell állítani az órát, vagyis nyerünk 60p-t. Azt is elmondták, az óraátállításra azért van szükség, mert így jelentős mennyiségű energiát takarítunk meg.


Elkezdtem gondolkodni, hogy tényleg szükség van erre, valóban úgy lehet, ahogy azt a hírekben bemondták.


Az energiafelhasználás egyrészt munkahelyileg képződik, másrészt a lakosság életvitele határozza meg. A közüzemek ígyis-úgyis 24 óráig üzemelnek naponta, ahogy a boltok.... nyitvatartása is konstansan ugyanannyi, amiből megtakarítás nem keletkezik.


Azt gondolom, abban egyetért mindenki, hogy a magyarok jelentős része kései életmódot él; szeret késő estig fenn lenni, ugyanakkor sokáig is alszanak. Ha ezt feltesszük, akkor az óra visszaállítása azt jelenti, hogy reggel világosban kel, ami nem jelent változást, ugyanis a kései kelő eddig is úgy kelt. Este ez úgy alakul, hogy sötétben alszik el minden esetben az ember, viszont az új időszámítás következtében egy órával többet tölt el sötétben. Ez azért fontos, mert ha számítógépezik valaki, vagy olvas... akkor a világításnak egy órával többet kell mennie.


Összességében a bemondottakkal szemben éppen több energiát fog felhasználni a lakosság az óra visszaállításának köszönhetően.


Ti hogy látjátok a kérdést?



2011. okt. 30. 09:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem, hogy sokat megtakarítanánk vele, de itt nem csak a magyarokról van szó. Európában a legtöbb állam állítja az órát, és igencsak kaotikus helyzet alakulna ki, ha mi meg mostantól ezt abbahagynánk. Hirtelen nem csak az időzónákra kéne figyelni utazáskor, hanem még azt is bele kéne számítani, hogy állítanak-e órát, hogy állnak épp, stb.

Elég bonyolult lenne, főleg, hogy ilyen kis ország vagyok, csomó szomszéddal. :)

2011. okt. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyre több olyan vélemény lát napvilágot, hogy az óraátállításnak semmi értelme, azaz nem jár igazán megtakarítással.

Napjainkban a munkaidő már nem 9-től 5-ig tart, és sokszor nem is 8 óra. Sokan délután, éjszaka melóznak, sokan 24-eznek stb.

Az életmód is megváltozott. A kései életmóddal jár manapság az energiafogyasztás, amit te is mondtál: olvasás, gépezés, de Tv, DVD és egyéb, energiát igénylő tevékenységek.

Sokan járnak esti tanfolyamokra is.

A szórakoztatóipar is este indul be: mozi, színház...

Én pl., mivel későn érek haza, este állok neki gyakorta főzni, mosni stb.

Szóval, ha a véleményemre vagy kíváncsi, én azt gondolom, nem nyerünk az óraátállítással, viszont sok ember ideges lesz tőle, mert felborítja a biológiai óráját. Csak hát az Eu-ból vettük át a téli-nyári időszámítást és mivel tagok vagyunk, eszerint kell tennünk.

2011. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Dehogy az EU-ból vettük át! Az EU-nak még a gondolata sem fogalmazódott meg, amikor már elkezdődött az óraátállítás. Az egész akkor indult, amikor még tényleg lehetett értelme.

Az EU-val csak összehangoltuk, mert elég kaotikus lenne, ha mindenki máskor állítana, főleg, hogy pl. határmenti településekből lehet, hogy napi szinten járnak emberek külföldre dolgozni...

2011. okt. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

később kapcsolódnak be a z utcai lámpák, reggel hamarabb kapcsolódnak ki


szóval több város megvilágításának spórolásán már nyertünk.

2011. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy hasonló kérdés merült fel tavasszal is. ott is azt boncolgattuk már sok értem nincs.

Oroszországban tavasszal volt már csak átállítva.

2011. okt. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2011. okt. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor nem csak én látom így....

Nem gondolom, hogy az utca megvilágításánál spórolnánk, hiszen ha 18h-tól 7h-ig vagy 17h-tól 6h-ig világítanak, az uúgy 13óra. Nincs spórolás.

Ha kicsit üldözési mániám lenne, azt gondolnám, ez egy államközi összeesküvés, amivel nagyobb energiafogyasztásra kényszerítik a lakosságot, mivel felismerték, hogy a maiak jellemzően már késő este élik életüket és világosban alszanak (és ugye ez nekik jelentős bevétel). No persze így ne várjunk semmit az energetikai válságtól; abból a maszlagból, hogy a Föld tartalékai kimerülőben vannak...

Van, aki egyetért ezen összeesküvés-elméletemmel?

2011. okt. 30. 13:54
 8/10 anonim ***** válasza:

A téli időszámítás a normál, zónának megfelelő időszámítás, ehhez jön hozzá a nyári időszámítás. Át lehetne térni a nyári időszámítás zónájára is. De nem teszik, mert nemzetközi szerződések kötelezik az országokat, és akár nyernek, akár vesztenek vele, mindenképpen el kell viselnünk.

Belső-Kínában még rosszabb, ott nyáron éjfélkor nyugszik a Nap, mert nekik is a sanghaji idő szerint kell élniük.

2011. okt. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2011. dec. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ez a véleményem az óraátállításról:


Csatlakozzatok:


[link]

2012. okt. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!