Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék felszabadultabb,...

Hogy lehetnék felszabadultabb, lazább?

Figyelt kérdés
Mindenen görcsölök,idegelem magam. Képtelen vagyok ellazulni (még alkohol hatására sem)

2011. nov. 4. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első mondatod teljesen igaz.
2011. nov. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy érted,hogy az első mondatom igaz?
2011. nov. 4. 12:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy tényleg TE idegeled MAGADAT, és persze képes vagy ellazulni, tehát alkoholtól is.


Csak leáll az ember, mintha nem volna holnap. Egyetlen okból: MOST épp semmit nem tudok tenni azokkal a MÚLTBELI vagy JÖVŐBENI dolgokkal, amiken megengedtem eddig magamnak, hogy kattogjak rajtuk. A múlt jó esetben is csak emlék MOST, önmaga árnyéka, amit vagy figyelembe veszel, vagy nem, ezt MOST döntöd el, mindent MOST csinálsz... A jövő pedig merő fantazmagória, semmi sincs eldöntve, míg az illetékes el nem dönti, és ha nem te vagy az, akkor is meggyőzheted, hogy döntsön másképp... Rohadt általánosságok... A JÖVŐ valódi neve LEHETŐSÉGEK kell legyen, a MÚLTé TANULSÁGOK és INFORMÁCIÓK. A MOST pedig a gyakorlati megközelítés helye, a TETT, a TERVEZÉS, FELDOLGOZÁS, nevezzük ahogy akarjuk, a MOST valódi neve ÉLET. Máskor nem élhetsz, máskor csak éltél és élni fogsz. ÉL, mint a borotváé, múlt és jövő közt egy végtelenül keskeny csúcs... Egészen megnyugtató, hogy nálad a gyeplő, és megteheted, hogy leteszed és pihensz tíz csendes percet. Belül is csendeset :)


Nyugi, nekem ezt sokkal szájbarágósan kellett olvasnom, hogy ráébredjek: ennyi az egész...

2011. nov. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Javíts ki,ha téve4dek,de azt akartad leírni,hogy éljek a mának? Én ezt vettem ki a szövegből. Jézus mondta egyszer: Mindennapnak meg van a maga problémája. vagy hasonlót,nem forgatom gyakran a Szent Könyvet.
2011. nov. 4. 13:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak a most létezik. A többi mind fejben van. Ez nem utasítás, csak a legegyszerűbb szemlélet alapgondolata. Mellesleg ennél megnyugtatóbb nincs, tekintve, hogy minden aggasztó vagy bosszantó dolog múltból ered vagy egy lehetséges (??) jövőbe vágyódik. Máté Péter, Most élsz, pont erről szól a maga harsányan csendes módján :)
2011. nov. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rivotril, napi 3X1/2 szem. Tuti lazább leszel, nekem is segített :)
2012. márc. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Sz*rd le ki mit mond és gondol rólad, veled kapcsolatban. Francokat kell, hogy ez érdekeljen, max. tudomást veszel róla és ennyi.

2. Bármi történik mindig igaz lesz a mondás: egyszer fenn, egyszer lenn. -> szóval az aktuális helyzetedet is ennek megfelelően tudod értékelni.

3. Ha sokat rágódsz valamin, vagy félsz valamitől magadtól mindig meg tudod kérdezni, ha elképzeled a legrosszabb lehetséges szitut, utána meg megkérdezed magadtól, hogyha az mégis megesne veled, akkor "mi van"? "Semmi".

2012. ápr. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!