Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkanélküli hogy fizeti a...

Borzas20 kérdése:

Munkanélküli hogy fizeti a tb-t? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Húgom munkanélküli, nem tudta fizetni a tb-t. Párja is munkanélküli. Elmentek az Apeh-hoz, hogy szeretnék autójuk után a regisztrációs adót befizetni. Az autót kapták, húgom nevére iratták. Az Apeh eltulajdonította az autó törzskönyvét, mert húgom nem fizette a tb-t.133 ezer forintot kellene befizetnie.
2011. nov. 9. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom... én az egyetem után már évek óta nem kapok munkát sehol az országban.

Tb-t külön nem fizetek. Nem is tudom hol vagy hogyan kéne ezt intézni. De nekem evidens, hogy ha beteg leszek és orvosi ellátásra szorulok, akkor kifizetem a kezelés árát, amíg nem lesz munkám és a munkáltatóm nem fizeti a tb-t.

A NAV-tól (Apeh) meg sehonnan nem kaptam emiatt semmit. Igaz autóm sincs.

2011. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem sem volt tb-m. Én egy egyszerű tüdőszűrőn tudtam meg, hogy nincs. Akkor felhívtam a helyi Apeh kirendeltséget és mondtam nekik küldjenek csekket egészségügyi hozzájárulás fizetéséhez. Ha van valami egyéb bevétele (támogatások, vagy bármi) annak x %-át kell fizetni, ha nincs akkor 5000 Ft körüli összeg. (ebben lehet benne van a nyugdíj is) Ha nem tudja pontosan mennyit, mert azt az Apeh nem mondja, keressen fel egy könyvelőt, ő fog tudni segíteni. Viszont érdemes mindkettőjüknek visszamenőlegesen is befizetni, akár részletekben is, mert minél több összeg halmozódik fel, annál rosszabb. Végső esetben foglalni is kimehetnek.
2011. nov. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!