Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munkanélküli Apa vs. Dolgozó...

Munkanélküli Apa vs. Dolgozó Anya, két Gyerek. Mi lenne a legjobb megoldás? Olvass tovább

Figyelt kérdés
A történet: 5 éve vagyunk házasok, a férjem a magismerkedésünkkor még dolgozott... Majd megszűnt a munkahelye Született két picúr, 1,5 év korkülönbséggel. A férjem akkor már állástalan volt. A kicsi 17 hós korában Gyerekek be a bölcsibe, anya visza a gályára, mert valamiből élni kell, meg rezsit kell fizetni. Apa otthon VAN, nem dolgozik, de gyesre sem megy, mert munkát keres... és ez így megy már évek óta. Januárban betelt a pohár, azt mondtam, hogy ha nem megy el dolgozni, elválok... No akkor úgy nézett ki a dolog, mintha dolgozna, de nem. Amikor a válással jövök, fenyeget, hogy megöl, meg lehord mindenki előtt mindennek, azt mondja majd, hogy rossz anya vagyok, hogy a Gyerekeket ne én kapjam... Áprilisban létszámleépítés miatt elküldtek a munkahelyemről, amit imádtam. Most olyan munkát találtam, ami méltatlanul sz*r és keveset fizet, de DOLGOZOM, a férjem meg nem csinál semmit, csak alszik egész nap, éjjel meg számítógépezik... Nem akarom, hogy a Gyerekeim így nőjenek fel, és ezt lássák... Jönnek a számlák, és nem tudom befizetni... Mi lesz, ha kikötnek valamit (víz, villany) Hitelünk nincs, a ház az én nevemen van, mert én vettem még a házasságunk előtt... VÁLTOZTATNI akarok!!! (tudom, most mindenki a fejét fogja...és tudom, hogy megérdemlem a hülye sorsom, de a Gyermekeim nem érdemlik meg a rosszat!!!) Ezért szeretnék változtatni.
2011. máj. 10. 08:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Egész egyszerűen eltartod a férjedet. Ez főként azért tarthatatlan mert semmi okod erre! Egy léhűtő semmirekellő! A ház különvagyon, mivel házasságkötés előtt is meg volt neked, arra pedig esélye sincs ilyen életvitellel, hogy a gyerekeket elvegyék tőled. Amúgy se sok volna, de így meg aztán végképp semmi. Szépen válj el tőle és nyugodtan élhetsz tovább a gyermekeiddel. Nem kell plusz egy embert eltartani, olyat aki kicsit sem érdemli meg. Azt a pénzt ami rá megy el, majd befizeted a számlákra. Légy erős, sok sikert!
2011. máj. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
77%
Hát nem könnyű. A legjobb az lenne, ha férjed változtatna a saját szemléletén, de ezek szerint minden erőfeszítés eredménytelen. Gondolom a férfiúi, családfői önbecsülése is romokban van, biztosan megtört és nem hisz abban, hogy munkát talál. Ha te vagy egyedül pénzkereső, akkor őt elvileg te pénzeled, de ha nem kap pénzt, vagy nincs befizetve az internet számla, akkor érzi a szükségét, hogy mégiscsak dolgozni kellene, függetlenül attól, hogy mennyire fényes az az állás.
2011. máj. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
az anyától csak akkor veszik el a gyerekeket,ha iszik,vgay nem tudja nekik biztosítani a megfelelő környezetet.
2011. máj. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Èn a helyedben elválnék. ahogy látom ebben már szeretet sincs, ha ilyennel fenyegetözik.

egyszerüen mond meg neki hogy indulhat amerre lát. próbáltad már kirakni? habár azt hiszem csak a válás után rakhatod ki hivatalosan.


igazából itt nincs mit megvßálaszolnunk, mert válni akarsz és ezt kell tenned.

nem fog megölni, vagy ha úgy érzed veszélyes hívd ki a rendörséget.

2011. máj. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

válj el tőle,tedd ki a lakásból

a rá költött pénzből tudod fizetni a számlákat,kevésbé fáj a fejed,és van esélyed egy tisztességes férfit találni,aki jó példát tud mutatni a gyerekeidnek

(nem,ne kezd el azon gondolkodni h a gyerkeidnek rossz lesz apa nélkül,én szüleim is elváltak kiskoromban,de a mai napig örülök ennek,csodás motohaapukát kaptam,anya meg egy férjet,aki a tenyerén hordozza)

2011. máj. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is volt két ilyen apa az ismeretségi körben. Mindkettő sok-sok éven át eltartatta magát az asszonnyal. Nem tudom, hogy tudtak megélni. Minkét fiúnak adtak a szülei valamennyi pénzt, és neki(k) így kényelmesebb volt. De számomra ezek nem férfiak. Nem is tudom, minek nevezném őket. Ha férfi lennék ,és nem lenne évekig munkám ,tuti, hogy kukásnak is elmennék, aztán majd lesz valahogy, onnan még mindig lehet keresgélni egy jobbat...


Pakold össze a cuccait, vagy költözzetek külön egy időre. Nézd meg, el tudja-e magát tartani egyedül. Nem valószínű.

2011. máj. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindig reménykedtem, hogy "hátha" megváltozik, de egyszerűen semmi empátiás érzése nincs. Nagyon türelmes voltam Vele, nagyon sokszor segítettem is neki állásokra jelentkezni, évekig legyezgettem a hiúságát, bátorítottam, olyan is volt, hogy balhéztam, de már nem tudok tovább tolerálni. A Gyerkőcök nagyon szeretik (még kicsikék), de én már nem bírom tovább...

A végső döntést a saját jellemgyengeségem akadályozza, ugyanis szerintem társfüggő vagyok, és félek mindentől...

2011. máj. 10. 08:55
 8/15 A kérdező kommentje:
Ha különmennénk egy időre, úgyis visszamenne az anyjához... az anyós meg úgyis pénzelné...
2011. máj. 10. 08:57
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
De hátha az anyja kirúgnál a fenébe, hogy menjen dolgozni. Előbb utóbb ugyse tetszene neki, hogy a kétgyerekes apa kisfia eltartatja magát az anyjával.
2011. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát tudod akkor menyen vissza az anyához, én láttam ilyet személy szerint, csak a fia élősködött az apján és az apaja kapcsolata erre ment rá hogy a fia nem dolgozot , dolgozik... És ők pénzelték úgy hogy az apuka is lusta volt dolgozni így kidobta a nő és most ketten élenek úgy ahogy akarnak mert az apának a fia volt a mindene ahelyett hogy boldogságban élt volna... Én nem türném ahogy neked is eleged van, joggal! Vártál, semmi változás (én nem vártam volna enyit) sokkal könnyeb lesz ha nincs egy ingyen élő a háznál, kevesebb lesz a számla is.... Sok erőt és kitartást kívánok a döntésed mellé !!!
2011. máj. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!