Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Társasházban a wc-n keresztül...

Asztmás kérdése:

Társasházban a wc-n keresztül átjárja az egész lakásomat a bagófüst. Legfelül lakom, nálam köt ki, -10fokban is 10 percenként kell szellőztetnem, hogy ne fulladjak meg. Asztmás vagyok, akkor használok gyógyszert, ha füst van. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Közös képviselő szerint a saját lakásában mindenki azt tesz, amit akar. (ő kertes házban lakik, nem érdekli) Nálunk nem megy a wc-ben a szellőző, mert drágállják a lakók. Én kényszerből beszereltettem egyet a sajátomba, de egész nap mennie kéne, annyi a füst.Villanyszámlám azóta a 3X-osa, gyógyszerem havi 5000Ft, és egyre rosszabb az egészségi állapotom. Normális jelenség, hogy egy 5emeletes társasházban nem működik a szellőző még szakaszosan sem? Nincs erre valamilyen megoldás? Az egészségem és a pénztárcám a tét! Vagy fulladjak meg a bagós miatt, mert ráül a wc-re, saját lakásában nem érződik a füst, mert minden feljön hozzám. Mi lehet a megoldás?
2011. nov. 11. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:

azt tehet mindenki a saját lakásában amit szeretne, ha ezzel nem befolyásolja a többi lakó életét!

szerintem a lépcsőházba kiírhatnád szépen megfogalmazva, hogy asztmás vagy, és az életedbe is kerülhetnek az ilyen "akciók". esetleg javasold az erkélyt. az én szüleim csak ott dohányoznak, így senkit nem zavarnak. ha értelmes szomszédaid vannak, biztos megértik!

2011. nov. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
költözés...:S
2011. nov. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Zárd le a szellőzőt légmentesen hogy hozzád ne menjen be semmi.
2011. nov. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A fürdőn át is feljött, ezért a kád oldalát lecsempéztük, a szellőzőt leragasztottuk, ott minden ok. A wc-t is lehet le fogom zárni, hiába vettem a ventillátort, drága. Viszont most, hogy hideg és sokszor szmogriadó is van, szellőztetni se nagyon célszerű. A lakók a fsz-en önkormányzati lakásban laknak, ők az egyetlenek a lépiben, akik köszönni se tudnak,pedig mindenkivel jóban vok. Ha lesz pénzem, kertes házam lesz, ha már kultúrált szomszédokkal sajnos nem áldott meg a sors. Az erkély jó lenne, de csak francia van :( Nem akarok senkinek se rosszat, csak kompromisszumot. De mit várjak, ha egyesek köszönni sem tudnak,ha még rájuk köszönök akkor sem? De köszi mindenkinek az együttérzést,jólesik:)
2011. nov. 20. 19:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk még égeti is az olajat a vénasszony alattunk és zsinórban bagózik is, már az összes létező rést megszüntettük, a szellőzőket is. Most a wc mögötti aknát kellene még megnéznünk, igaz van beton a födémnél, de biztos nem zár jól, oda kellene még purhab. Csak ezt tudod Te is tenni, hogy leszigeteled minél jobban a lakásod, gondolom panelban élsz Te is.
2011. nov. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ez az alapvető egészségi és biztonsági előírások áthágása! Valóban ki kell írni, hogy asztmás vagy, és máshol dohányozzanak, vagy be kell kapcsolni a szellőztetőt, ami már az ő pénztárcájukat is terheli. Meg fogják gondolni, hidd el. Ne hagyd magad!

Vagy költözés, csak ugye kinek van pénze kertesházra... Meg az is olyan, ha van 1 bunkó szomszéd aki kormolva tüzel, vagy valami irritáló anyagot tárol, ugyanott vagy. Költözik valaki, új bagós jön, megint ugyanaz. Alkalmazkodjanak ők hozzád, ne a te életedbe kerüljön az ő hobbijuk.

2011. dec. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!