Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szükséges-e a születendő...

Szükséges-e a születendő emberek létszámát szabályozni? Szükség van-e a születendő emberek létszámának korlátozására?

Figyelt kérdés
Elértük a 7-milliárdos létszámot a bolygón és már kezd egy kissé "zsúfolt hellyé" válni.Minden egyre bonyolultabb és egyre működésképtelenebb.

2011. nov. 15. 19:58
 1/8 anonim válasza:
Hidd el Magyarországon lesz hely maximum a bevándorlók lesznek többen.Ha születik valaki meg is hal valaki csakhogy ha nagy az arány túl népesedünk ez többek között annak tudható be hogy már fejlettebb az orvostudomány és magasabb az átlag életkor is.tehát szerintem lehet hogy fognak korlátozásokat tenni pl 1 házaspárnak nem lehet 3-nál több gyereke de ez még nem tudható előre..
2011. nov. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Stella90 ***** válasza:
100%
szerintem szükséges lenne...a nyomorékok meg a rétinégerek potyogtatnak összevissza, a normál emberek meg megfontolják, legyen-e gyerekük...nos szerintem nem kérdés, kik lesznek többen...
2011. nov. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe a kérdésbe eddig mindenkinek beletört a bicskája. A saját fülemmel hallottam vallási vezetőktől, hogy a bolygó könnyedén eltarthat még egyszer ennyi embert (gondolom az ugyanolyan vallásút). Ebben soha nem lesz konszenzus, esetleg egyes országok rájönnek, hogy baj van, pl. Kína, de helyette szaporodik India és az iszlám országok. Ennek az lesz a következménye, hogy néhány éven-évtizeden belül éhezések, éhséglázadások és háborúk lesznek, mert a bolygónk forrásai végesek, a termőföld, a víz, az ásványi anyagok és az energiahordozók egyaránt.
2011. nov. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Európában nem kell leszabályozni inkább ösztönözni kellene hogy minden fehér nőre 2,1-2,2 fehér gyerek jusson.


Kínában , Indiában már szabályozzák.


Afrikával meg egyes Közel-keleti országokkal van gond , ott kellene még szabályzás.

2012. nov. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Baracsi Attila:

Mindenképpen,bár ez nem egy könnyű kérdés,de én azzal kezdeném,hogy csak és kizárólag az ép egészséges embereket engedném szaporodni,a veleszületetten sérült embereket rasszra nemre társadalmi-vagyoni helyzetre,s minden más egyéb szempontra való tekintet nélkül kötelezném a genetikai felülvizsgálatra,s azokat akiknek a fogyatékossága,vagy az életvitelt nagyban megnehezítő betegsége genetikailag megalapozott,s örökletes,kötelezném a művi sterilizációra!

Valamint minden a társadalom számára nem kívánatos öröklött szellemi hátránnyal élőket is.Nem ártana bizonyos agyon ajnározott emberjogi,s etikai kérdést-szabályt felülvizsgálni!

2013. szept. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Baracsi Attila:

Egyébként legalábbis szerintem jó lenne,ha globálisan be lehetne iktatni egy olyan mindenkire vonatkozó szabályt,hogy családonként max 3-gyerek,nem több!

Ma az egész földön elégnek kellene lennie 1-millárd embernek,nem tudom hogy ki hogy gondolja,de ez a jelenlegi lassan már 8-milliárdos emberi populáció nem túl egészséges,s a jelenlegi viszonyok között,ha a populáció növekedés nem áll le,vagy legalábbis nem lassul,abból még komoly bajok lehetnek!

A nagy népesség, az csak a kapitalistáknak jó.

Miért?

Ez egyértelmű!

Több kizsákmányolható munkaerő,magasabb profit,az államoknak több adóbevétel,a bankoknak több hitelalany,s így több lehetséges adós.

A hadiiparnak:több eladott fegyver több háborút jelent,ami több profitot,s adóbevételt,s már bezárult a kör.

Ez az egész hosszabb távon két tényezőnek nem kedvező,1/maga az emberiség,2/az élőhely a föld.

Arra meg még kicsi az esélyünk,hogy valahol valamelyik "közeli"naprendszerben találnánk egy olyan bolygót találjunk,ahol az ember is biztonságosan megtelepedhet,oda is először,s elsősorban a gazdagok mehetnének,a többieket meg itt hagynák megdögleni!

2013. szept. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves Attila!


Hasonlóan látom én is ezt a kérdést és úgy gondolom, hogy ezt a problémát egyértelműen a gyükerénél = a kezdet kezdetén kellene kezelni.


Sajnos túl sok hazug eszményt kaptunk a vallásainktól, megfertőztek bennünket a nyálas, álszent, képmutató és irreálisan "emberbarát" világnézetek.


Véleményem szerint: mértéken felül minden káros/ártalmas.

Az élet is.

2013. szept. 27. 22:50
 8/8 A kérdező kommentje:
?.?
2014. ápr. 10. 22:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!