Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van valami az elméletemben...

Van valami az elméletemben vagy teljesen hülyeség az egész?

Figyelt kérdés
Szerintem a világon minden egyensúlyban van, vagy ha át is billen a mérleg az egyik oldalra akkor hamarosan ugyis vagy átbillen vagy beáll egyensulyba. Én felállítottam magamnak egy hangulatmétert, ami -100tól +100ig terjed és ezen mérem h mennyire vagyok boldog. Tehát ha boldog vagyok és +50 körül vagyok akkor hamarosan -50 körül leszek. Éppen ezért szinte már félek boldog lenni mert tudom, hogy ezután ugyis jön valami amitöl teljesen boldogtalan leszek. Ezért minél inkább arra törekszem hogy a 0 közelében legyen a boldogságméterem mert nem birom elviselni a szomoruságot. Csak az a probléma, hogy mostanában mikor valami nagyon jó történik velem akkor már előre félek hogy most valami rossz fog történni mert az eredőnek 0nak kell lennie. Nem tudom érthető-e amit leírtam, de az a lényeg h már a boldogságtól is félek a következmények miatt, viszont igy meg egyre jobban kiölöm magamból az érzelmeket és igazábol akkor vagyok nyugodt ha nem érzek semmit, azaz 0án vagyok. Lehet valamit az ellen tenni h teljesen érzelementessé váljak vagy inkább éljem az életemet a "0" közelében?
2009. máj. 10. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Bocsi de sztem hülyeség.. legyél boldog... attól hogy boldog vagy nem lesz kötelezően rossz utána.. van egy csomó boldog ember, és látod, nem félnek hogy rossz lesz, és boldogok is maradnak, ha pedig valami közbejön, valami rossz, akkor nem maradnak ott, hanem kimásznak belőle, vagy legalábbis teljesen azon vannak, és így majd újra boldoggá válhatnak. Ne, ne, ne! Ne válaszd a 0-t!!! Szerinted mi értelme van úgy az életnek ha nincs lelked, nincsenek érzelmeid!!!?? Legyél boldog, ne görcsölj mindenen, és élvezd az életet!
2009. máj. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

logikusan hangzik,de egyben hülyeség, mármint 0 közelébe lenni, mostmár ha boldog lennél azért jönne a rossz,mert erre gondolsz, ne törődj semmivel csak legyél boldog:D

ez olyan mint egy rossz szokás, pl a cigi:P kezdj 10%on aztán 20 aztán 30 így tovább és maradj 50en és tádám már 100on is vagy, aztán felrobbansz a nagy boldogságba

najó az utolsót csak vicceltemXD

remélem érted mire gondolok, a 0át felejtsd el

2009. máj. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Hülyeség az egész.
2009. máj. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem igazad van.

Én is tapasztaltam millióegyszer.

2009. máj. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én tudom miről beszélsz. Én is így vagyok Vele, de Én kiélvezem boldogságom minden percét, mert az energiát ad és valamivel jobb szembenézni az elkövetkező rosszal. Velem is így van, x ideig boldog vagyok, aztán jön valami, átfordul a mérleg és y ideig rossz van. Viszont akkor úgy adok erőt magamnak, hogy ennél már nem lehet rosszabb ( persze, h jön rosszabb :D ), de aztán jön a jó és ismét boldog leszek. Ilyen az Élet. Nem lehet minden szép nagy habostorta. Vannak öntetek, amik elkerülhetetlenek, ha meg akarjuk enni a tortát... : )) Remélem érted, mire gondolok... Mikor rossz időszakom van, akkor nem tudok így gondolkodni, valószínű, ha most az lenne, befordulnék és depressziós lennék ( sajnos eléggé hajlamos vagyok rá... ), de most éppen jókedvemben talált a kérdés.


Szurkolok, hogy sikerüljön átesned a nagy lovon és élvezd a boldogságot, mert az Élet rövid, nagyon hamar eltelik sajnos... szinte észre sem veszed.


Nani

2009. máj. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
attól h Te (az előző válaszoló) nem tudtál kimászni vmiből, attól még ez nem így van törvényszerűen
2009. máj. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
bocsi, előző vok, kijavítom magam :nem az előbbi hozzászólásomat megelőző, hanem az az előtti hozzászólóhoz szólt a válasz (az első választ is én írtam)
2009. máj. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondoljatok bele: mi is a boldogság? Egy átmeneti szép állapot. És mi jön utána? A vége, vagyis a szomorúság amiatt, hogy elmúlt. Tehát a legnagyobb boldogságnak is szomorúság a vége. Ezért nem szabad ezt ennyire analizálni. Carpediem! Élj a mának!Éldd asz életed és ne filózz mindenen. Csak a saját életedet teszed nehezebbé.
2009. máj. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem lehet, hogy azért leszel szomorú utána, mert folyton ezen rágódsz és bedumálod magadnak? Mert ha sokat mondogatod, hogy jajj de sz@r lesz, jajj de sz@r lesz, akkor tényleg az lesz...
2009. máj. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem azért leszek szomoru mert bebészlem mamnak hogy az leszek, hanem egyszerüen ha belegondolsz képtelenség boldognak lenni mindig. ha nem lenne szomoruság, akkor boldogság se lenne maximum egy "0" közeli állapot. és az ingázást a +- között pedig nem feltétlenül hetekre, honapokra értem hanem akár években is. tehát sztem az nem bebeszélés h ha tudom h most boldog vagyok akkor valoszinüleg pár hét, honap mulva a jelenlegi boldogságomnak megfelelő kudarc fog érni
2009. máj. 11. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!