Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tisztelt Ügyvéd Urak és...

Magyari Beáta kérdése:

Tisztelt Ügyvéd Urak és Hölgyek! Az örökléssel kapcsolatban lenne! Édesapánk Márciusban halt meg, most kaptunk nemrégen levelet, hogy mikor lesz a hagyatéki tárgyalás. Valaki tud ezzel kapcsolatban segíteni?

Figyelt kérdés

Megérdeklődtem a jegyzőtől mit örököltünk a testvéremmel,és azt mondta,hogy van két bank számla,az 1iken 3-ft-van a másikon pedig-

5m-ft,amelynek a fele 2,5-m-az özvegyé a másik fele a 2-tőnké amely 1m250000-fejenként /testvér.1gépkocsit és 1garázst.

Hívott a testvérem telefonon,hogy az özvegy elhívta magához és ezeket mondta neki!!A garázsra rá rakja az özvegyit, a kocsit is meg akadályozza,hogy a miénk legyen, és a pénzre rá tesz valamit és ha ki váltjuk akkor a mienk lehet!!Mi testvérek meg beszéltünk mindent egymás között,meg egyeztünk!!ÉN csak a pénzre tartok igényt,a többit amit örököltünk a nővéremnek adok,lemondok a javára róla!!

Az lenne az első kérdésem,hogy mit tehet az özvegy azzal amit mi örököltünk Édesapánktól!!

A pénzt meg akadályozhatja,hogy fel vegyük vagy tehet bár mit is azzal??

A hagyatékin ha a másik két fél nem egyezik meg, de ÉN csak a pénzt szeretném akkor Jogerőre emelheti a jegyző az ÉN örökségemet a tárgyalás végén?

Minden információt meg köszönnénk ezzel az üggyel kapcsolatban,mert nem szeretnék úgy oda menni,hogy nem vagyok tisztában miről is van szó,mit és miért tesznek és határoznak!!


2011. nov. 20. 11:34
 1/1 anonim ***** válasza:

A haszonélvezet, amit vagyontárgyakra lehet terhelni, annyit jelent, hogy a Te tulajdonod (osztva egy része persze), de nem használhatod (nagy lakásnál persze egy részét igen).

A pénzre, amit Te szeretnél nincs haszonélvezet, mert az osztható gond nélkül (ellentétben lakással, kocsival), azt viheted, nem korlátozhat, kivéve, ha valami hitelt kell belőle kiváltani.

Minden egyébről lemondhatsz testvéred javára.

2011. nov. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!