Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért néznek "idiótának"...

Miért néznek "idiótának" amiért lány létemre szeretem a matekot?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 22:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mert idiotak! szerintem irigyelnek.
2011. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert sokan úgy vannak vele, hogy attól, hogy ők nem tudják/nem szeretik, senki se tudja/szeresse, gondolom irigy, aki emiatt lenéz, ne foglalkozz vele.
2011. nov. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert két módszer van, hogy boldogulj az életben:

1: legyél jó valamiben!

2: kaszálj el mindenkit, aki jobb nálad valamiben!

Ők az utóbbit gyakorolják.

2011. nov. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem nem néznek idiótának. Inkább az az idióta, aki annak néz téged
2011. nov. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Stella90 ***** válasza:
100%
én is lány vagyok, és világ életemben informatikával foglalkoztam...a lányok mindigis gyűlöltek engem, mert nem vagyok "tipikis cicuska". az egyéniségem némiképp fiúsabb, és az elfoglaltságaim, hobbijaim is. a lányok sosem szerettek, de én sem őket... egy időben megpróbáltam majmolni őket, hátha befogadnak...aztán rájöttem, hogy ennek semmi értelme, ha valaki nem szeret olyannak, amilyen vagyok, akkor inkább ne szeressen sehogy...én büszke vagyok arra, hogy kocka vagyok, és hogy nem csak a valóságban élek, hanem mindig vár itthon egy másmilyen világ (játéktól függően mindig más), ami nem olyan rohadt, mint a kinti...szerintem örülj neki, hogy érted a matekot és szereted, mert ezzel nem sokan vannak így... 21/L
2011. nov. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 /Anita_'94/ ***** válasza:
100%

Csak nem szokványos dolog és egyszerűen nem értik. Nem kell foglalkozni velük, nekik is van olyan dolguk, amit Te nem értenél.

Én a focival vagyok így. Na meg a tippmix, ami néha kiveri a biztosítékot egyeseknél. Apuval évek óta játszom. A barátom először nézett nagyokat, de most már Ő is játszik lelkesen :D

2011. nov. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vannak viszont, akiknek ez nagyon tetszik.


Már az ókorban is téma volt, a reálos, természettudományok iránt érdeklődő nők.


[link]


[link]


[link]


Mondjuk Hüpatiát agyonverték a fanatikusok, nem is tudom, miért, vagy irígységből, vagy fanatizmusból. Viszont a szintén eléggé reálos, és talán mai szemmel is sokban modernnek tűnő Pallasz Athéné viszont mindig is tiszteletnek örvendett (ő persze mitológiai figura, a valós nő Hüpatiával ellentétben).


Nálunk a családban gyerekkormban, mióta csak az eszemet tudom, minden héten, minden nap olyan piálások, verekedések voltak, ami leírhatatlan. Na nekem a fizika lett a mániám már kisebb gyerekként is -- egy világ, amiben természetes rend és szépség van, amiben otthon lehet lenni. Nyolcéves voltam akkor, amikor elkezdtem tevőlegesen is érdeklődni iránta. Lett saját házi laborom is mindenféle konyhai hulladékból, ilyen Öveges könyvek nyomán: elektrosztatikus kísérletek, inga, leydeni palack, duplafalú tükröző hőszigetelő edények, később szemüveglencsékből, nagyítólencsékből összetákolt papírtávcső, szénporból mikrofon.


Természettudomány az egy jó dolog, az arra van, hogy az ember ne fulladjon bele a maga világába, hanem örökké nyitott maradjon. Minden nap egy kis változás, egy-egy részletet megtudni a Világegyetem működéséről, vagy akár csak apróságok is, pl. nemrég már csak a kíváncsiság kedvéért megtanultam kézzel gyököt vonni. Ilyenkor elmúlik a depresszió is.


Egyébként sok matek iránt érdeklődő fiú, lány lehet, csak nem biztos, hogy elsőre kinyilvánul. Én pl. sokáig rettentő rossz matekos voltam, a fizikát gyerekkorom óta szerettem, de a matek az csak később jött össze. A matektanártól meg mindenki félt, sokan nem is szerették, egyébként idős néni volt, nagyon szigorú, sokszor néha talán céltalanul is durva. Sokszor nem láttam át szinte semmit, néha megközelítettem azt a szintet, hogy a bukás is felmerülhetett. Ennek ellenére is, titkon csodáltam is a tanárt, úgy képzeltem róla, hogy valahol ő mégiscsak tudja a természet működését. Ha hazamegy, nyilván titkos varázslatokat is űz és tudja, honnan lett a világ (mármint ezt képzeltem róla gyerekként,). Később aztán jó lettem matekból, valójában valahol mindig is érdekelt, csak nem mindig tudott ez az érdeklődésem megnyilvánulni.

2013. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!