Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Névváltozás miatt mennyibe...

Névváltozás miatt mennyibe kerül az új adó-, és TAJ kártya?

Figyelt kérdés
Felvettem a férjem nevét, mennyibe kerülnek most az új iratok?
2011. nov. 24. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem olyan 3-5 ezer forint körül lehet darabja.
2011. nov. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Ha adatváltozás miatt kell új, akkor azok ingyenesek. Személyiért, jogsiért stb. kell fizetni.
2011. nov. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Ezek kivételesen ingyenesek.

A személyiért, jogsiért és lakcím kártyáért kell fizetni.. No meg az útlevélért. Az összes többi ingyenes.

2011. nov. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Szépen lepontoztatok,de akkor is fizetős,nézzetek utána.
2011. nov. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%

[link]

A lepontozók számára.

"- Ha felveszem a párom nevét, milyen iratomat kell kicserélnem, mennyibe kerül, és mennyi időm van erre? Ha egyből megyünk nászútra, akkor elfogadják a régi iratokat?


Minden igazolványodat, bankkártyádat, cégpapírok, stb. ki kell cseréltetni. Hivatalosan 15 nap áll rendelkezésedre. Az illetékek évről-vére változnak, erről az Okmányirodában kell érdeklődni, illetve a banknál, adókártya esetén APEH-nál, TAJ-kártya esetén az Egészségbiztosítási Pénztárnál, cégpapírokat közjegyzőnél, stb."

2011. nov. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Akkor mégegyszer leírom. A személyiért, lakcìmkàrtyàért, jogsièrt és ùtlevélèrt kell fizetni. Az adòkártya és TAJ kàrtya ingyenes. Nyàron mentem férjhez, csak tudom.

Nem a mennyegzo.hu oldalon kell utànanèzni, ha hivatalos vàlaszt akarsz, hanem fel kell hívni az illetékes szerveket.

A határidő 8 nap volt a személyire, személyesen az AK mondta nekem, de neki is el fogjàk mondani...

2011. nov. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát jól le lettem pontozva én is... Érdekes, lehet akkor hogy fizetős, és csak velem volt olyan nagyon rendes az apeh meg az oep, hogy ingyen elküldték az új kártyáimat nyáron az esküvőm után.... Mondjuk kétlem.
2011. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Én igyekeztelek felpontozni :)

Bírom, hogy olyanok okoskodnak, akik netről szedik az általuk helyesnek vélt infókat és még értelmezni sem tudják..

Majd, amikor megírjuk a helyes választ, bosszúból jön a lepontozás :D

Ne törődj vele, ez nem a te szegénységi bizonyítványod ;)

2011. nov. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Személyi, lakcímkártya 1500 Ft volt összesen, a TAJ kártya, meg az adókártya tényleg ingyenes.
2011. dec. 8. 14:26
 10/10 anonim válasza:

Valóban a lányoknak van igaza.

Én nem mentem férjhez (férfi vagyok), csak nevet változtattam. Okmányiroda: személyi ig., lakcím kártya, jogosítvány, útlevél. (Összesen 5 ezer volt kb.) Országos Egészség Pénztár / Teve utca: TAJ kártya (ingyenes) APEH: adókártya (ingyenes) // Ha rendőr illetve nagyobb vállalkozó vagy akkor APEH kiemelt ügyfeleknek: Dob utca.

2012. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!