Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amikor 2006-ban nyelvvizsgázta...

Amikor 2006-ban nyelvvizsgáztam, volt arra lehetőség, hogy a vizsgadíj egy részét visszaigényeljük. Még most is van ilyen lehetőség?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy arra sem emlékszem, hogy honnan kellett a pénzt visszaigényelni, de talán az önkormányzattól.

Nem tudjátok, hogy ez van-e még ill. hol lehetne utánanézni?


Köszi előre is!


2011. nov. 30. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem ha volt is ilyen,max. rövid ideig,kivételes esetekben,és már rég eltörölték...gondolj csak bele,most amikor minden fillérre éhes az állam,egyik állami szervnek,szervezetnek(megjegyzem,a magánokkal is hasonló a szitu) sincs pénze...az állam csődben,a kassza üres,minden romokban...szerintem ezt régesrégen eltörölték...az állam inkább harácsolni akar,legszívesebben az általad beszívott levegő után is azt mondanák,hogy fizess szippantásonként 2000 Ft-ot...
2011. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nem arra gondolsz, hogy elmész vizsgázni, de később derül ki az eredmény, mint a kötelező vizsga időpontja, arra is befizetsz, mert szükséged van a mielőbbi nyelvvizsgára, majd kiderül, hogy sikerült az első és akkor visszaigényelheted a második nyelvvizsgára befizetett pénzt? Én így voltam a Rigó u-ban (ITK), ott egy ottani nyomtatványt kellett kitölteni, ők leigazoltál és 3-4 munkanapon belül a számlámon volt a pénz.
2011. nov. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nem-nem, nem erre gondolok, tényleg ez volt, hogy sikeres vizsga esetén leadtunk egy papírt, és visszakaptuk a vizsgadíj részét. Szerintem ez ilyen városi/oktatási támogatás lehetett, hogy ezzel segítség a nyelvvizsgázókat, támogassák a nyelvtanulási- és felvételi lehetőséget stb.

És azt nézve, hogy milyen rohadt drága egy nyelvvizsga, eléggé hasznos dolog volt...

De ezek szerint már ne nagyon számítsak ilyenre...

2011. nov. 30. 21:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen már nincs.
2012. jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!