Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kunfliktus helyzet mit tegyek?

Escalus kérdése:

Kunfliktus helyzet mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért fordulok hozzátok, mert sajnos mos tmár a tetőfokára hágott az a szituáció az apámmal amikor már ordítozásban tör ki minden. A helyzet lényege a következő apám olyan ember akivel ha nem értesz egyet, akkor a reakicók a következők felhúzza magát, rád hord mindent, és igyekszik mindig úgy beállítani magát mint akinek mindig igaza van. Második eset ez a durvább, amikor ha megmondod a véleményed, mert már egy adott dolog annyira zavar, hogy csak mérsékelten is de emeltebb hangerővel mondod, akkor rád hord minden szitkot, plusz nekem kell befognom, mert az ő kenyerét zabálom, és egyszerűen nem lehet vele még normálisan sem megbeszélni a dolgokat. S amennyiben ha neked különböző véleményed van, s nem értesz egyet vele akkor te vagy a ,,szemét senkiházi élősködő ember" Tehát kérdésem az lenne, hogyan orvosoljam ezt a helyzetet, mert véleményem szerint csak az lehet a megoldás, ha elköltözöm legalább 500 km es körzeten kívülre. Már a bátyám elment itthonról pontosan evégett



2011. dec. 11. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Kunfliktus? :D


Egyébként sajnos nagyon sok apa ilyen, köztük az enyém is. Ilyen szinten már csak két lehetőség van, beadod a derekad, és mindenben egyetértesz vele, a háta mögött meg csöndben kiröhögöd, mekkora gyökér. Vagy elköltözöl. Gondolom szeret inni is.

2011. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elég sokat elárul a címkeként megjelent utálat (ami egyébként rövid U.)


Nem írtál semmit, csak szidalmakat az apádról.

Hány éves vagy, mi a vita tárgya?

Így nem tudunk okosat mondani.


*B.a

*B.a

2011. dec. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nos én 22 éves vagyok. Az apám minden káros szenvedélytől mentes. Csupán szerintem az áll fent, hogy ő nála ez az egoizmus az ami igen magas szinten fent áll. Tehát mint említettem neked nem lehet más véleményed, legyen szó bármilyen, s tényleg bármilyen párbeszédről is, mert amennyiben te másként gondolkodsz akkor te ostoba vagy, te nem értesz hozzá, s amennyiben már bánt engem egy adott problémakör s hangosan fejtem ki a véleményem akkor már én vagyok az ostoba senkiházi alak. De hogy egy konkrétumot leírjak: Ma bementem a városba a kocsival, s amikor zártam be tönkrement a hátsó ajtó zárja, nos tudni kell, hogy ez egy már több mint 12 éves személygépjármű, s annó csak azért vette meg apám mert légkondícionáló volt, van benne. Azonban már több mint 2.5 ha nem három millió forintot ráköltött, mert mindig tönkre megy benne valami, s ez sajnos nem vicc. S mindemellett még el sem férünk benne. S az előző három évvel volt idősebb. De azt tudom mondani, hogy máig megszolgálná magát, gondolok itt azokra az információkra amit kapunk a mai napig a jelenlegi tulajától. Nos lényeg a lényeg: Amikor hazaértem elmondtam mi történt, s amikor lementünk volna közösen x helyre akkor húzta a száját, morgott magának, s mivel én egyébként is úgy vagyok beállítva, hogy a kezem alatt megy tönkre sok tárgy, ezért kifakadt belőlem, hogy sajnálom, hogy ez történt, de ez az autó egy rakás sz..t, mert mindig csak a probléma van bele ( pl. már teljes motorcsere is volt benne ) s hogy csak azért vetted meg, mert húú de jó, hogy légkondícionáló van benne, azonban egy rakás fabatkát sem ér, s ha két és fél millió forintot nem költöttél rá akkor egy centet sem. Erre apám:. Majd te veszel magadnak különbet te sz.....i senki, nem kötelező ebbe a sz...a beleülni,stb.. Nos ez egy konkrét probléma volt, de még említhetnék többet is. Nem érzem úgy hogy utálom őt, de már nehezen élek mellette, csak azt nem értem, mert nem is lehet vele megbeszélni, mivel megmakacsolja magát, s ha a megbeszélésnél, én magam nem hunyászkodom, meg s nem mondom ki azt hogy:. ,,óóó igen magasságos szent atyám igazad van" akkor nem jutunk ,,előbbre" Nos ennyi lenne.
2011. dec. 11. 22:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, nehéz helyzet. Az apádnál valószínűleg valamilyen elfojtott dolog lehet a háttérben és elhiszem (ill. tudom), hogy nehéz egy ilyen emberrel együtt élni. Azonban nem vagy már annyira fiatal, hogy ne tudd kezelni. Nem tudom, hogy mik a lehetőségeid, de lehet,hogy elköltözhetnél otthonról, vagy csak szimplán fókuszálj másra. Az apákat nem tudjuk megváltoztatni, valahogy el kell viselnünk a természetüket. Próbáld meg elmagyarázni neki, hogy rosszul esik, amikor így beszél veled. Legyél őszinte, de határozott és próbáld asszertív módon megoldani a problémát.

Ezt mondani könnyű és számos esetben nem is hatásos. Amíg el nem költözöl ez lesz valószínűleg. Édesanyád?



*B.a

2011. dec. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egoista apád van,de attól még szeresd mert az apád és szerintem ne költözz el.Üljetek le az asztal mellé és rágjátok át szépen vagy anyukáddal együtt.Ha nem működik fogadd el így, tudod sok ember nem is akar megváltozni lelkileg.
2011. dec. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!