Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől ilyenek a mai gyerekek?

Mitől ilyenek a mai gyerekek?

Figyelt kérdés
Agresszívak, követelőzők, szemtelenek, de nem is ezt akartam írni. Nem látják meg az értékeket, nem eszik meg a menzai kaját, pedig ingyér kapják. Már 8-9 évesen csak verekedős, káromkodós filmeket néznének, és ha korosztályuknak való mesefilmeket kell nézniük, kiabálnak, fel-alá szaladgálnak. Feltételeket szabnak, hogy akkor csinálják meg a házit, ha ezt és ezt kapnak. Hidegen hagyja őket, hogy büntetésben vannak, továbbra is rosszalkodnak. az sem hatja meg őket, ha beírást kapnak. Mellékkérdés: Lehet-e második-ötödik osztályosoknak valamilyen büntetőmunkát adni, ha neveletlenek, nem csinálják meg a feladatukat? (iskolán belül). És ha igen, mit?
2011. dec. 14. 06:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

egyszerű... ne feledd el te vagy a felnőtt! fogd és vond meg az extrákat.. mobil, zsebpénz, édesség, internet, tv a szobába, stb...


ha meg el kezd sírni és kiabálni, káromkodni,... akkor várd meg míg lenyugszik vagy kiadja magából és beszélj vele hogy térjen magához és vegye észre hogy ő egy sz*rcsimbók kis 10 éves hólyag és mit képzel magáról...


és még a verést nem is említettük :)

2011. dec. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem szülő vagyok, hanem "kistanár". Vagyis, tanári diplomám nincs, de ha lesz, akkor sem alsósokkal, hanem felsősökkel fogok dolgozni.
2011. dec. 14. 07:29
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem lehet verni, mert akkor a bejön a szülő, és az veri végig a tanári kart.
2011. dec. 14. 07:30
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

én azt nem bírom hogy néhany mai szülő képtelen nevelni illetve ha a gyerek rossz akkor a fenekére verni...


emlékszem egyszer fiatalként (12 éves) olyan hangot engedtem meg magamnak az anyámmal szenben hogy utána apám leosztott egy nyaklevest és higyd el nem rohantam a gyermekvédelmisekhez és nem nyivákoltam hanem egyből leesett mekkora egy p*csa voltam és többet nem is fordult elő...

2011. dec. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

körmös és hasonlók nem mehetnek mint régen és már nyaklevest sem adhatsz de a gyerek megverhet :) ez kész vicc...


büntetést akarsz? küld ki a teremből és következő órán kérd tőle számon az óra anyagát..

vagy:

kezdd el feleltetni és addig folytasd ezt vele amíg 2est nem szerez.. [szülőknél hivatkozz arra hogy az órán nem figyel]

vagy:

ne vegyél róla tudomást, azok akik nem akarnak tanulni és nem tisztelik a tanárt és azt hogy csak jót akar nekik hát tegyék tönkre az életüket [EHHEZ mindenkinek joga van]

2011. dec. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet kiküldeni a teremből!!
2011. dec. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Azért mert a szülők is neveletlenek. Ez egyre rosszabb lesz. Keress másik pályát. Tanárnak lenni az egyik legnagyobb szívás az általad leírt dolgok miatt.

Nem tudsz mit tenni ellene. Majd a III. Világháború megoldja ezt a gondot. Nem kell sokat várni!

2011. dec. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Lioness válasza:
6%
Mert nem értesz hozzá! Minek mentél tanárnak ha nem veszed a fáradságot, hogy rendesen megtanuld, hogy kell a gyerekekkel bánni. A mai gyerekek okosak és megfelelően kell őket motiválni. Ne azon törd a fejed, hogy hogyan büntesd őket, hanem azon, hogy mit csinálsz rosszul. Egyből abból indulsz ki, hogy a gyerekek rosszak. Ez a baj a mostani pedagógusokkal, elhivatottság nulla, gyermekközpontusság nulla. Csak a lóvé kellenne. Akkor meg dolgozz meg érte! Van más szakma is, nincs szükség ennyi pedagógusra. A kaja meg amit a menzán kapnak tényleg szar.
2011. dec. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves Lioness!


Dolgoztál már te valaha olyan gyerekek közt, amiket semmi sem érdekli, ami nem fröcsög az erőszaktól? azt hiszed, nem próbáltam kedves szólni hozzájuk, biztatni őket a jóra, vagy fegyelmezni úgy, hogy ne lássák, hogy ideges vagyok? Mert ha látják, méginkább csinálják, ezt szűrtem le mások munkájából. Mire megyek az elhivatottságommal olyan gyerekek közt, akikre nem lehet rászólni, hogy üljenek le, mert vagy nem hallgat ránk vagy behívja anyucit, hogy a csúnya tanát rászólt az ő drága tündérvirágszálára? Igen, vannak gyerekek, akik miatt érdemes ezt a pályát választani, de ők kevesen vannak. Más gyereknek, ha azt mondod, ne szaladjon ki az útra, nem megy, mert megérti, de ezek csakazért is, bosszantásból. Szerinted? Te pedig nem voltál még életben éhes igazán, hogy értékeld a menzát!

2011. dec. 15. 20:46
 10/12 anonim válasza:
Csak légy szigorú...Ha szigorú vagy akkor meg se mernek kussolni az órádon! Hidd el, 14 vagyok és tudom melyik tanárnál kell befognom a kis csőrömet:P
2011. dec. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!